aktualizacja 

Wiele osób tak robi. Ksiądz ujawnia, czy to grzech

409

Ksiądz Sebastian Picur cieszy się dużą popularnością w sieci. Wszystko za sprawą jego aktywności na TikToku, gdzie dociera przede wszystkim do młodych osób. Ostatnio kapłan otrzymał pytanie o kolędy.

Wiele osób tak robi. Ksiądz ujawnia, czy to grzech
Ksiądz Sebastian Picur (TikTok)

TikTok to platforma, która jest używana głównie przez młode osoby. Ksiądz Sebastian Picur uznał, że warto założyć konto w aplikacji, by móc docierać z przesłaniem choćby do nastolatków. Duchowny co jakiś czas odpowiada na różne pytania internautów.

Szczęść Boże. Mam pytanie do księdza. Czy śpiewanie kolęd przed Wigilią, Świętami to grzech? - zapytała ostatnio jedna z użytkowniczek TikToka.

Odpowiedź księdza śmiało można uznać za zaskakującą. Wyraźnie dał do zrozumienia, że śpiewanie kolęd przed Bożym Narodzeniem nie jest niczym złym.

To nie jest grzech. Zachęcam, żeby zaczekać ze śpiewaniem kolęd do Świąt. Dzięki temu z większą radością zaśpiewasz je w Święta i piękniej przeżyjesz atmosferę Bożego Narodzenia - podkreślił duchowny.

Ksiądz zdradził, na co pójdą pieniądze z kolędy

Pozostając w temacie Bożego Narodzenia, warto nawiązać do wcześniejszych informacji przekazywanych przez księdza Sebastiana Picura. Kilka miesięcy temu został zapytany o to, na co przeznaczane są pieniądze z kolędy.

Dobrowolne ofiary z kolędy są przeznaczane na: budowę, remont, wyposażenie, utrzymanie parafialnej świątyni, potrzeby duszpasterskie parafii, diecezji, dzieła miłosierdzia, dar dla kapłana za posługę - wyjaśnił ksiądz.

We wcześniejszych nagraniach duchowny tłumaczył też, ile wierni powinni wkładać do koperty podczas wizyty duszpasterskiej. Wielu internautów było zaskoczonych odpowiedzią księdza. - To zależy od lokalnych zwyczajów. Ja mam doświadczenie dobrowolnej ofiary. Ktoś może i chce, to składa ofiarę, inny nie. Myślę, że to najlepsza opcja - zaznaczył zyskujący popularność ksiądz Picur.

Nagrania duchownego cieszą się sporym zainteresowaniem. Wielu Polakom pozwalają na poznanie Kościoła z zupełnie innej strony.

Zobacz także: Jeńcy wojenni w Rosji. Wzięli go za "brytyjskiego szpiega". Słuch po nim zaginął
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić