Aleksander Ruciński
Aleksander Ruciński| 
aktualizacja 

Zaparowane szyby w aucie? Oto prosty i skuteczny sposób

147

Parujące szyby to zmora wielu kierowców, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Przyczyn problemu może być wiele. Na szczęście istnieje prosty, domowy sposób, by się z nim uporać.

Zaparowane szyby w aucie? Oto prosty i skuteczny sposób
Zaparowane szyby to częsty problem kierowców / fot. Autokult.pl

Parujące szyby to powszechne zjawisko, z którym zetknął się chyba każdy kierowca. Problem nasila się w deszczowe dni oraz jesienią, gdy temperatura jest niska, a wilgotność powietrza osiąga najwyższe pułapy.

Możemy mu zapobiegać, regularnie wymieniając filtr kabinowy, korzystając z klimatyzacji nawet w chłodniejsze dni czy utrzymując czystość w aucie. Czasem jednak, szczególnie w starszych pojazdach z niezbyt wydajnym systemem wentylacji, trudno jest pozbyć się pary całkowicie.

W sklepach znajdziecie przeróżne środki pomagające zwalczyć parę. Warto jednak wiedzieć, że nie trzeba wydawać krocia na chemię, gdyż w starciu z zaparowanymi szybami równie dobrze sprawdzi się prosty, domowy sposób.

Tak naprawdę potrzebujemy tylko dwóch rzeczy - "oddychającego" woreczka/skarpety i silikonowego żwirku dla kota. To materiał, który świetnie pochłania wilgoć oraz zapachy, a spore opakowanie można kupić już za kilkanaście złotych.

By samodzielnie stworzyć samochodowy pochłaniacz wilgoci, wystarczy wsypać żwirek do woreczka lub skarpety i zawiązać całość, by żwirek nie wysypywał się na zewnątrz. Później nie zostaje nic innego, jak umieścić woreczek w aucie. Najlepiej w widocznym miejscu, gdyż zamknięty w schowku raczej nie spełni swojego zadania.

Skutecznie i co ważne tanio. Trudno o lepszy sposób na zaparowane szyby. Warto o nim pamiętać, bo dobra widoczność to podstawa komfortowej i bezpiecznej jazdy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić