Zrób to, by nie padł ci akumulator. Zobacz, jak zadbać o niego zimą

33

Okres zimowy to czas, w którym często "padają" akumulatory. Nierzadko słychać odgłosy silników, które próbują odpalić, ale akumulator nie jest w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości prądu. Jak uniknąć takiej sytuacji?

Zrób to, by nie padł ci akumulator. Zobacz, jak zadbać o niego zimą
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Stan akumulatora powinniśmy regularnie sprawdzać w warsztacie samochodowym przy pomocy profesjonalnego testera. Oczywiście można samemu nabyć takie urządzenie i wszystko weryfikować samodzielnie.

Warto też regularnie czyścić obudowę i bieguny akumulatora, najlepiej przy użyciu ściereczki antystatycznej. Systematycznie powinniśmy ponadto sprawdzać, czy klemy są dobrze dokręcone.

Jeżeli jeździcie głównie po mieście, na małych dystansach, to warto od czasu do czasu wybrać się na dłuższą wycieczkę, ponieważ akumulator ładuje się w trakcie jazdy - podkreśla tech.wp.pl.

Rozładował się akumulator? Tak możesz postąpić

Jeżeli akumulator nie działa w mroźny poranek, to masz kilka możliwości. Można poprosić o pomoc innego kierowcę, by uruchomić pojazd przy pomocy kabli rozruchowych.

Druga opcja to zakup boostera, dzięki któremu szybko ruszycie w drogę pod warunkiem, że niska temperatura nie uszkodziła ogniw - spostrzega wspominany portal.

Jeśli akumulator jest sprawny, to możesz go podłączyć pod prostownik. Po jakimś czasie powinieneś móc odpalić auto.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić