Policjant zaatakował Babcię Kasię. Tak został ukarany

211

Dwóch mężczyzn na rowerach podjechały do idącej z tęczową flagą znanej z protestów antyrządowych Babcię Kasię. Jeden z nich opluł kobietę, po czym doszło do przepychanki. Okazało się, że sprawcami byli policjant Krzysztof G. oraz jego syn.

Policjant zaatakował Babcię Kasię. Tak został ukarany
Policjant zaatakował babcię Kasię (Facebook)

Do zdarzenia doszło 18 maja po południu w Warszawie. Aktywiści LGBT+ zorganizowali niewielki protest obok kościoła św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Wśród uczestników była między innymi znana aktywistka Babcia Kasia.

Rowerzyści zaatakowali Babcię Kasię. To policjant i jego syn

Kiedy aktywiści z tęczowymi flagami wracali z protestu, do Babci Kasi podjechało dwóch rowerzystów. Na nagraniu z miejsca zdarzenia widać, że jeden z nich opluł kobietę, po czym doszło do przepychanki. Aktywiści zaczęli bronić Babcię, a inny mężczyzna pchnął ją i aktywistka spadła na chodnik.

Rowerzyści spokojnie odjechali, a policja wylegitymowała... mężczyznę, który bronił znaną aktywistkę. Tłumaczyli, że nie widzieli incydentu od samego początku. Dlatego poszkodowane kobiety złożyły zawiadomienie w policji, mówiąc o naruszeniu nietykalności przez dwóch mężczyzn.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Policja wszczęła postępowanie dyscyplinarne

Poprosiły o zabezpieczenie nagrania z monitoringu oraz ściganie sprawców. Okazało się, że za atakiem stoi policjant Krzysztof G., oraz jego syn — Jan G. Prokuratura stwierdziła, że nie ma powodów, by ścigać mężczyzn z urzędu.

Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił się do Komendanta Stołecznego Policji z prośbą wyjaśnienia w tej prawie. Z informacji, którą rzecznik otrzymał od policji i przekazał "Gazecie Wyborczej", Komendant Stołeczny Policji wszczął postępowanie dyscyplinarne wobec policjanta Krzysztofa G.

Policjant otrzymał naganę

Policjant został ukarany "za popełnienie przewinienia dyscyplinarnego polegającego na naruszeniu dyscypliny służbowej". Ponadto, według Komendy Stołecznej, naruszył zasady etyki zawodowej policjanta. Za swoje zachowanie policjant otrzymał naganę. Orzeczenie stało się prawomocne z dniem 26 października 2021 r.

Zobacz także: Policyjny dron nad przejściami dla pieszych. Akcja drogówki na Śląsku
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić