Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski| 

Aleksandra Kwaśniewska dumna z postawy Polaków. "Ależ to jest wzruszające"

19

Aleksandra Kwaśniewska bardzo mocno zaangażowała się w akcję zachęcania rodaków do uczestnictwa w wyborach. Frekwencja była tak wysoka, że niektórzy musieli czekać z oddaniem głosu do późnych godzin nocnych. Córka byłego prezydenta nie kryła swej ogromnej radości i dumy.

Aleksandra Kwaśniewska dumna z postawy Polaków. "Ależ to jest wzruszające"
Udział w wyborach ponad 21 mln Polaków był olbrzymią niespodzianką dla Aleksandry Kwaśniewskiej (AKPA, Piętka Mieszko)

Wybory parlamentarne były wiodącym tematem podejmowanym w ostatnim czasie przez polskie media. Niewątpliwie przejdą one do historii za sprawą najwyższej frekwencji po 1989 r. Zmobilizowani Polacy zrozumieli w końcu, że nawet jeden głos może przesądzić o ostatecznych wynikach.

Niektóre komisje pracowały do późnych godzin. Mieszkanka wrocławskiego Jagodna nieoczekiwanie została ostatnią głosującą obywatelką w Polsce, wrzucając kartę do urny wyborczej o... 2:45.

Wcześniej czas oczekiwania umilała pizza dostarczana przed budynek komisji wyborczej. Między mieszkańcami osiedla we Wrocławiu wytworzyła się bardzo przyjazna atmosfera. W pewnym momencie zaczęło to przypominać plenerową zakrapianą imprezę. O wyborczym zrywie i akcie wielkiej solidarności donosiły nawet zagraniczne media.

Wiele znanych osób namawiało Polaków do spełnienia obywatelskiego obowiązku. Dużą aktywnością w tym zakresie wykazała się Aleksandra Kwaśniewska. Prezenterka telewizyjna udostępniła na swoim profilu na Instagramie fragment materiału serwisu informacyjnego "Fakty" na temat mobilizacji mieszkańców Jagodna i wsparcia żywieniowego udzielonego przez pizzerię Mania Smaku, która stała się w niedzielę najpopularniejszym lokalem gastronomicznym w kraju.

Pracownicy pizzerii zostali po godzinach otwarcia, by wspólnymi siłami przygotować 300 darmowych posiłków z myślą o zmarzniętych wrocławianach. Ich poświęcenie zostało docenione przez ludzi z całej Polski, którzy w ramach podziękowania zamawiają pizzę przez internet i opłacają zamówienie, zaznaczając, że nie liczą na jej dostarczenie.

Wyraźnie wzruszona córka byłego prezydenta w podpisie pod filmikiem stwierdziła, że "dobro wraca".

Ależ to jest wzruszające - napisała.

Państwowa Komisja Wyborcza wydała we wtorek komunikat o rekordowej frekwencji wynoszącej 74,38 %. Przełożyło się to na uczestnictwo w głosowaniu ponad 21 mln uprawnionych Polaków.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić