Boczarska ostro o polskich kibicach. "Jest mi wstyd"

35

Ostatni mecz Polska-Anglia wzbudził mnóstwo emocji. Niestety, nie ze względu na wynik. Robert Lewandowski musiał zwrócić uwagę polskim kibicom, którzy wygwizdali gest Anglików. Do sprawy odniosło się wielu znanych, w tym Magdalena Boczarska.

Boczarska ostro o polskich kibicach. "Jest mi wstyd"
Magdalena Boczarska na planie serialu "Żywioły Saszy - Ogień" (AKPA, AKPA, Niemiec)

Piłkarskie starcie polskiej i angielskiej reprezentacji wzbudziły wielkie emocje wśród widzów – tych na trybunach i tych przed telewizorami. Rodzimej drużynie nie udało się pokonać Anglików, ale nie to wywołało burzę w mediach.

Kibice zgromadzeni na PGE Narodowym najpierw wygwizdali Anglików, gdy wybrzmiewał ich hymn, a potem gwizdali, gdy rywale biało-czerwonych przyklęknęli na jedno kolano w geście wyrażającym sprzeciw wobec rasizmu.

Na sytuację błyskawicznie zareagował Robert Lewandowski. Kamery zarejestrowały moment, w którym kapitan naszej reprezentacji pokazywał polskim kibicom naszywkę z napisem "respect" na koszulce. Tyle wystarczyło, by wywołać burzę w sieci.

Zobacz także: ZOBACZ TEŻ: Remis Polaków na Stadionie Narodowym. Biało-czerwoni na pierwszych stronach gazet

Lewandowskiego doceniono za postawę i gest, na kibiców spadają zaś gromy. Rozczarowania ich zachowaniem nie kryją też znani, którzy zresztą nie przebierają w słowach pisząc, co myślą właśnie o polskich kibicach.

Po prostu tacy jesteśmy i tego chcemy. Nie szczepimy się, nienawidzimy czarnych, Żydów i ped..., nie chcemy pomagać innym [...] PS: Myślę, że wyjdziemy z UE. To nie jest dla nas miejsce - pisał Maciej Stuhr.

Aktorowi zawtórowała koleżanka po fachu, Magdalena Boczarska.

Szukałam słów, które najlepiej oddadzą to, co stało się wczoraj podczas meczu Polska-Anglia i kiedy już byłam bliska poddaniu się bezsilności, natrafiłam na post @maciej_stuhr . Lepiej niż on nie potrafię tego podsumować, jest mi wstyd, że zupełnie tracimy poczucie człowieczeństwa i nie ma na to żadnego wytłumaczenia. Z góry idzie bardzo zły przykład, ale czy naprawdę jesteśmy aż tak bezrefleksyjni? Aż tak nieempatyczni? Naprawdę chcemy tych podziałów? Chcemy być złymi ludźmi? Może za rzadko zadajemy sobie pytanie, kim jesteśmy i jakie ma to konsekwencje - napisała w mediach społecznościowych.

Doceniła też gest Lewandowskiego, podkreślając, że dziękuje mu za drobny gest, który przypomniał kibicom, że "szacunek należy się każdemu człowiekowi".

Autor: UrK
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić