Bosacka pokazała niezawodny patent na sałatę. To robisz źle

12

Katarzyna Bosacka to specjalistka od zdrowej żywności. Od lat obala mity i uświadamia Polakom, dlaczego warto zwracać uwagę na składy żywności na sklepowych półkach. Tym razem jednak, ekspertka zaprezentowała niezawodny patent na przechowywanie sałaty. Dzięki temu będzie świeża zdecydowanie dłużej. Zobacz, co robisz źle, jeśli kupowane przez ciebie warzywo psuje się w mig i sprawdź, jak zapanować nad niesforną sałatą.

Bosacka pokazała niezawodny patent na sałatę. To robisz źle
Bosacka pokazała niezawodny patent. Będzie jak najdłużej świeża (AKPA, Instagram, AKPA, Katarzyna Bosacka)

Co zrobić by sałata zachowała dłużej świeżość. Z pomocą przychodzi Katarzyna Bosacka, która nagrała krótkie wideo z instrukcją i wyjaśnieniem problemu z zielonym warzywem. Często zdarza się, że kupując sałatę, już po kilku dniach nadaje się nie na kanapkę, a do wyrzucenia. Dlaczego tak się dzieje i jak temu zaradzić? Oto, co być może robisz źle! Katarzyna Bosacka podała niezawodny patent.

Ekspertka od zdrowej żywności mówi, jak przechowywać sałatę, żeby była dłużej świeża. - Przede wszystkim, jeśli sałata ma z tyłu bardzo już widać spleśniałe końcówki, te końcówki odcinamy. One po prostu będą przyczyną szybszego psucia - zaczęła Katarzyna Bosacka. Co dalej?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rynek suplementów rośnie. Bosacka bez litości o Polakach

Bosacka pokazała niezawodny patent na sałatę. To robisz źle

Następnie dokładnie oglądamy czy nie ma plam i przebarwień na naszym warzywie. Jeśli są, odrzucamy nadpsute liście, a reszty sałaty pod żadnym pozorem nie wrzucamy do foliowego worka! Co z nią robimy?

Przechowywanie warzyw w folii przyspiesza skraplanie pary wodnej i wtedy namnażają się bakterie - ostrzega Bosacka.

Gwiazda radzi, by wykorzystać do przedłużenia świeżości warzywa namoczoną ściereczkę. - Wystarczy sałatę w taką ściereczkę mokrą zawinąć, może to być ręcznik papierowy, ale pamiętajcie, że ściereczka będzie bardziej ekologiczna - wyjaśnia.

To nie musi być ściereczka jakaś super, może być już lekko używana i wkładamy do pojemnika szklanego, możemy go nawet przykryć i w ten sposób sałata przeżyje nam jeszcze wiele, wiele dni, jeszcze dłużej w lodówce.

Dokładna instrukcja na poniższym nagraniu.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić