Była "Patointeligencja", jest "Patoreakcja". Mata znowu robi dym. Uderza w TVP

21

Mata powraca w wielkim stylu. W piosence "Patoreakcja", której premiera miała miejsce we wtorek, odnosi się do zamieszania, jakie wywołała "Patointeligencja". Oberwało się osobom publicznym - m.in. Jarosławowi Jakimowiczowi i Jackowi Kurskiemu.

Była "Patointeligencja", jest "Patoreakcja". Mata znowu robi dym. Uderza w TVP
Kadr z teledysku "Patoreakcja". Nowy teledysk młodego rapera Maty odbił się w mediach szerokim echem.

Mata w utworze "Patoreakcja" rapuje o zamieszaniu, jakie wybuchło po premierze "Patointeligencji". Raper wprost odniósł się do kilku osób publicznych – w tekście padły m.in. nazwiska Krystyny Pawłowicz i Jarosława Jakimowicza.

Raper uderza też w prezesa TVP Jacka Kurskiego. Mata nawiązuje do krytyki, jaka spadła na jego ojca, znanego prawnika i wykładowcę Marcina Matczaka, w Telewizji Polskiej.

Nie wszystkie osoby publiczne, które Mata wymienił w tekście, pojawiły się w negatywnym kontekście. Raper z sympatią wspominał m.in. Małgorzatę Halber, która w mediach społecznościowych porównała jego twórczość do powieści Olgi Tokarczuk.

Oberwało się jednak Krystynie Pawłowicz i Jarosławowi Jakimowiczowi. Zarówno sędzia Trybunału Konstytucyjnego, jak i prezenter negatywnie wypowiedzieli się o debiutującym raperze. Pawłowicz zamieściła na Twitterze uszczypliwości nie tylko pod adresem Maty, ale również liceum im. Stefana Batorego, przed którym powstał klip "Patointeligencja". Z kolei Jakimowicz stwierdził, że Matczak powinien odbyć służbę wojskową.

To to słynne liceum Batorego kształci w kierunku "patointeligencji"... A tak się chwalą i szczycą swym poziomem... Ciekawe co o tej laurce myślą nauczyciele z Batorego... – pisała Krystyna Pawłowicz na Twitterze.

W teledysku "Patoreakcja" gościnnie wystąpili Marta Linkiewicz oraz Kuba Wojewódzki. Niektóre wersy w tekście odczytał znany polski lektor Tomasz Knapik, a w części krytykującej Jacka Kurskiego z offu dało się słyszeć głos Zbigniewa Stonogi, apelującego do Zbigniewa Ziobry, aby przestał prześladować jego bliskich.

Zobacz także: Zobacz też: Maryla Rodowicz: "Agnieszka Osiecka polubiłaby raperów Quebo czy Matę"
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić