Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

Cała Polska ją znała. Oto jak żyje teraz. "Nieraz brakowało na chleb"

84

Jedną z najbardziej znanych parlamentarzystek Samoobrony była bez wątpienia Renata Beger. Sprawdzamy, co słychać u byłej posłanki, która postanowiła usunąć się w cień. "Mam życie poza polityką" - zapewnia w rozmowie z o2.pl.

Cała Polska ją znała. Oto jak żyje teraz. "Nieraz brakowało na chleb"
Renata Beger przez wiele lat działała w polityce. Dziś twierdzi, że nigdy nie była od niej uzależniona. (East News)

Renata Beger to niezwykle barwna postać, która do końca stała u boku Andrzeja Leppera. Zasłynęła z oryginalnych wypowiedzi m.in. o "kurwikach w oczach". Za wypowiedź o Janie Rokicie w 2003 roku otrzymała Srebrne Usta.

Była posłanka Samoobrony usunęła się w polityczny cień. Co ciekawe, myślała o powrocie do Sejmu, ale "żadna z propozycji kandydowania nie była odpowiednia".

Oczywiście, że myślałam o kandydowaniu. Nie "szarpnęły" mną jednak te propozycje, które dostałam. Jestem zdania, że to młodzi ludzie powinni się teraz wykazać w polityce - stwierdza w rozmowie z o2.pl była parlamentarzystka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Seksafera w parafii. Czy Kościół powinien znieść celibat?

- Muszą się słuchać starszych, ich rad i spostrzeżeń. Potrzebujemy ludzi, którzy mają duszę społecznika. Otwartych na innych, a nie tylko własny nos - dodaje.

Beger zapewnia jednak, że "ma co robić" i jak mówi, zawsze podkreślała, że "ma dokąd wrócić po karierze politycznej". Uważa, że "są ludzie, którzy nie widzą życia poza polityką", ale ona do nich zdecydowanie nie należy.

Jestem na emeryturze i prowadzę gospodarstwo rolne. Nikt mi nie wierzył, że potrafię się uwolnić od polityki. Bywało, że panowie, którzy są dziś liderami formacji w Polsce mówili, że nie widzą dla siebie miejsca poza polityką. Ja widzę miejsce dla siebie wszędzie - zauważa Renata Beger w rozmowie z o2.pl.

- Nigdy mnie nie trzymało tak mocno w polityce. Parlament to wygodne miejsce. Dopiero pracując u siebie, na swoim można poczuć czym jest odpowiedzialność - dodaje.

Renata Beger ma "godną" emeryturę

Była parlamentarzystka nie narzeka na swoją emeryturę. Uważa, że całe życie ciężko na nią pracowała. Podkreśla, że najgorzej mają ci, którzy nie myśleli o przyszłości.

Ci, którzy nie potrafili przewidzieć przyszłości, nie mieli wizji, myśleli o tylko o młodości, teraz mają problem. Mam inny charakter, udało mi się zabezpieczyć. Mam godną emeryturę. Nieraz brakowało na chleb, ale umiem się dostosować do sytuacji. Nie będę narzekać jak np. Lech Wałęsa. Nie mam takiego prawa - stwierdza Renata Beger.

Marcin Lewicki, dziennikarz o2

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić