aktualizacja 

Celibat winny seksaferze? Ksiądz odpowiada internautom

77

To wielu katolikom nie mieści się w głowie. W Dąbrowie Górniczej (woj. śląskie) ksiądz Tomasz Z. wraz z kolegami i męską prostytutką urządził na plebanii orgię. W czasie imprezy jeden z mężczyzn potrzebował pomocy pogotowia. Teraz do tematu odniósł się duchowny znany z TikToka - Michał Radziwiłł CM. Wziął pod lupę komentarze internautów.

Celibat winny seksaferze? Ksiądz odpowiada internautom
Seksimpreza w Dąbrowie Górniczej. Ksiądz z TikToka: Obejrzałem te komentarze. (TikTok, @ks_michall)

Katolicki duchowny Michał Radziwiłł działa na co dzień w parafii w podkrakowskich Piekarach (w Małopolsce). W wolnym czasie prowadzi konto na TikToku, gdzie zabiera głos na różne tematy religijne. Śledzi go tu ponad 12 tysięcy użytkowników. Teraz już po raz drugi skomentował seksskandal z Dąbrowy Górniczej. Przeanalizował komentarze tiktokerów.

Ksiądz z TikToka o orgii z Dąbrowy Górniczej. Odnosi się do komentarzy

"Obrzydliwy skandal z Dąbrowy Górniczej wywołał masę reakcji. Dzięki za to, że mogłem poznać twoje zdanie w tej sprawie" - powiedział ksiądz Michał Radziwiłł CM w najnowszym wideo na TikToku. Zaznaczył, że prześledził te komentarze. Dodał, iż zauważył trzy zasadnicze wątki, które się tam przewijają.

"Pierwszy dotyczy celibatu. Niektórzy mówią: "gdyby księża mieli żony, to by takich chorych akcji nie odstawiali". Serio? W przypadku kapłanów tego kalibru, to myślę, że w mediach byśmy czytali o księżach zdradzających żony i robiących różne inne nieludzkie rzeczy" - wyjaśnił duchowny. Podał, że to kwestia: dojrzałości, wierności złożonym obietnicom, ale i osobistej modlitwy kapłana, a nie celibatu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wszystkich Świętych i Zaduszki - jaka jest różnica? Ksiądz tłumaczy
Druga rzecz to hejt. Nie mój zakon, nie moja diecezja, ale mój Kościół. Dlatego rozumiem, że ten hejt tu jest. Jest mi przykro, że zamiast historii o kochającym Bogu i jego cudownym Kościele, otrzymałeś historię parszywego, obrzydliwego grzechu i przestępstwa. Ubolewam nad tym - wyznał.

"Trzeci wątek to osoby, które autentycznie boli ta cała sprawa, że Kościół nawet nie jest zaatakowany gdzieś z zewnątrz, ale właśnie od środka. To mega ciężkie do zniesienia" - skwitował. Ksiądz Michał Radziwiłł CM zalecił internautom, by - tak jak zawsze w trudnych chwilach - zwracać się ku Bogu i dużo się modlić. Jego wideo zostało wyświetlone już 83 tysiące razy.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić