Co za wpadka "Wiadomości" TVP. Jakim cudem do tego doszło?

32

Wpadki mogą zdarzyć się każdemu, także dziennikarzom. Jednak nie da się wytłumaczyć, dlaczego TVP notorycznie robi błędy w nazwiskach swoich ekspertów. Zobaczcie, co dostrzegł jeden z widzów.

Co za wpadka "Wiadomości" TVP. Jakim cudem do tego doszło?
Jedną z twarzy "Wiadomości" TVP jest Danuta Holecka (fot. TVP)

Internauta kryjący się na Twitterze pod pseudonimem "FlasH" od trzech lat za pomocą napisanego przez siebie programu nagrywa serwisy informacyjne telewizji publicznej i robi stopklatki z każdego wydania. Obnaża w ten sposób wszystkie manipulacje, jakich dopuszczają się "Wiadomości".

Dzięki temu wiemy, jak często sięgano np. po słowa "für Deutschland". Znamy też odpowiedź na pytanie, kto najczęściej występuje w głównym programie stacji w roli eksperta. Do tego grona należy Adrian Stanowski, który w ubiegłym roku pojawił się w "Wiadomościach" aż 134 razy.

Zobacz także: Zobacz: Te programy kochała Polska. Zniknęły z anteny TVP

Tym samym można spokojnie zakładać, że dziennikarze TVP doskonale wiedzą, kim jest Stanowski. Jednak stacja wciąż robi błędy w jego nazwisku! "FlasH" opublikował na Twitterze zestawienie trzech zrzutów ekranu z różnych wydań "Wiadomości". W każdym z nich wspomniany ekspert ma inne nazwisko.

Raz możemy zobaczyć, że jest Adrianem Stanowskim, potem Stankowskim, a jeszcze innym razem Stankowkim.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Stanowski nie jest jedyną ofiarą wpadek. To samo spotkało już kilkukrotnie korespondentkę TVP w Brukseli Dominikę Ćosić. "FlasH" pokazał, że w "Wiadomościach" podpisywano ją już jako Cosić albo Cosic.

"Ona trzy razy zmieniała nazwisko w 2020 roku, czy "Wiadomości" TVP po prostu nie ogarniają, jak się nazywa ich korespondentka? – napisał internauta.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: KDH
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić