aktualizacja 

Drzyzga mówi, jak wyglądało liczenie głosów. "To nie jest odosobniona historia"

67

Według sondażowych danych w niedzielnych wyborach parlamentarnych wzięło udział niemal 73 proc. uprawnionych do głosowania Polaków. Ewa Drzyzga w swoich mediach społecznościowych postanowiła podziękować Polakom, którzy tak licznie poszli do urn. Przy okazji dziennikarka podzieliła się historią, która związana jest z jej 80-letnią mamą.

Drzyzga mówi, jak wyglądało liczenie głosów. "To nie jest odosobniona historia"
Mama Ewy Drzyzgi liczyła głosy w komisji wyborczej. Dziennikarka zdradziła szczegóły (AKPA, Podlewski)

W niedzielę, 15 października, w Polsce odbyły się wybory parlamentarne oraz referendum ogólnokrajowe. Głosowanie zakończyło się o godz. 21:00 i wtedy też poznaliśmy sondażowe wyniki.

Z badania przeprowadzonego przez IPSOS (dane za tvn24.pl) wynika, że Prawo i Sprawiedliwość osiągnęło najlepszy wynik w wyborach parlamentarnych. Na partię Jarosława Kaczyńskiego głos oddało 36,8 proc. Polaków.

Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska z wynikiem 31,6 proc. Podium zamyka Trzecia Droga, która zdobyła zaufanie 13 proc. wyborców.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ładocha o wyborach: "To coś magicznego. Nawet się ubieramy specjalnie na wybory"

Tuż za podium znalazła się Lewica (8,6 proc.). Z kolei piąte miejsce przypadło Konfederacji (6,2 proc.). Z sondażu wynika, że progu wyborczego nie przekroczyli Bezpartyjni Samorządowcy (2,4 proc.) i Polska Jest Jedna (1,2 proc.).

Ogromne emocje wzbudziła także niezwykle wysoka frekwencja. Według wstępnych danych do urn poszło aż 72,9 proc. Polaków.

Mama Ewy Drzyzgi liczyła głosy w komisji wyborczej. Dziennikarka zdradziła szczegóły

Taka liczba budzi uznanie i podziw, także wśród celebrytów, którzy tłumnie zachęcali do wzięcia udziału w wyborach. Swoje podziękowania za pośrednictwem mediów społecznościowych wyraziła Ewa Drzyzga. Przy okazji dziennikarka podzieliła się historią, która związana jest z jej 80-letnią mamą.

Dziękując mojej mamie, dziękuję wszystkim członkom polskich obwodowych wyborczych na całym świecie, liczących głosy Polaków, którzy rekordowo poszli na wybory (72,9-exit poll) - napisała na Instagramie Ewa Drzyzga.

- Moja mama, (osiemdziesięcioletnia!), wyruszyła do pracy w komisji o 5.30 rano w niedziele, miała krótką przerwę, żeby oddać swój głos w swoim okręgu i wróciła po liczeniu głosów do domu o 7.50 w poniedziałek. (Sama droga w obie strony zajęła jej zaledwie pół godziny.) Razem - ponad 24 godziny na nogach! To nie jest odosobniona historia - podkreśliła.

Podziękowania i gratulacje dla wszystkich wytrwałych wyborców, którzy nie zważając na czas stania w kolejce i pogody, oddali swój głos - zakończyła wpis.
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić