aktualizacja 

Dziecko Elona Muska chce zmienić płeć. Powód zaszokował świat

Xavier Alexander Musk to jedno z dzieci założyciela Tesli. Złożyło ono w sądzie wniosek o zmianę płci w dokumentach. W petycji 18-letniego potomka miliardera znalazło się również uzasadnienie zaskakującej decyzji.

Dziecko Elona Muska chce zmienić płeć. Powód zaszokował świat
Dziecko Elona Muska zmieni płeć (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images)

Elon Musk doczekał się licznego potomstwa. Miliarder przez lata był w związku z kanadyjską pisarką Justine Wilson. Para wzięła ślub w 2000 roku. Cztery lata później na świat przyszły bliźniaki Xavier i Griffin. Następnie w 2006 roku urodziły się trojaczki Damian, Kai i Saxon. W 2008 roku związek zakończył się rozwodem.

Niedawno Xavier i Griffin obchodzili osiemnaste urodziny. Wejście w dorosłość niezwłocznie wykorzystać chce Xavier. Do sądu w Santa Monica wpłynęła petycja dotycząca zmiany danych dotyczących płci w dokumentach. Z petycji wynika, że transpłciowa nastolatka ma zamiar przyjąć nazwisko matki i nazywać się Vivian Jenna Wilson.

Szerokim echem odbił się powód zmiany płci, który Xavier Alexander Musk podaje w petycji. Zamierza zdystansować się od swojego ojca Elona. Według mediów dziecko nie chce być z nim kojarzone. Postawa ta może mieć związek z komentarzami miliardera, które zostały uznane przez niektórych za homofobiczne. Najbogatszy człowiek świata wyraził niezadowolenie wobec używania przez ludzi różnych zaimków.

Nie mieszkam już ani nie chcę być w żaden sposób związany z moim biologicznym ojcem - pisze Xavier.
Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania4
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić