aktualizacja 

Teraz to Rosjanie wieszają na szkołach. Nowa makabryczna tradycja

Kreml dąży nie tylko do przekonania wszystkich Rosjan, że napaść na sąsiednie państwo była konieczna, a wręcz – moralnie słuszna. Celem Władimira Putina jest także skłonienie rodaków, aby czynnie popierali działania wojenne. Teraz znalazł nową metodę propagandy.

Teraz to Rosjanie wieszają na szkołach. Nowa makabryczna tradycja
Rosjanie zaczęli wieszać takie tablice na szkołach, których absolwenci polegli w walkach po napaści na Ukrainę (Twitter, @francis_scarr)

Sprawę wieszania tablic na rosyjskich szkołach nagłośnił Francis Scarr. To korespondent BBC i zarazem ekspert od Rosji. Od wybuchu wojny w Ukrainie Scarr relacjonuje nie tylko przebieg wojny w Ukrainie, lecz także działania kremlowskiej propagandy.

Rosyjska propaganda sięga coraz dalej. To wisi na szkołach

Jak opisywał Francis Scarr na Twitterze, na niektórych rosyjskich szkołach zaczęto umieszczać tablice upamiętniające byłych uczniów. Wszystkich absolwentów łączyło jedno – zginęli w trakcie agresji Rosji na sąsiednie państwo, zgodnie z kremlowską propagandą nazywanej "specjalną operacją wojskową".

Na rosyjskich szkołach zaczęto umieszczać tablice upamiętniające byłych uczniów, zabitych w "specjalnej operacji wojskowej" – napisał Francis Scarr na Twitterze.
Zobacz także: Zobacz też: Obnaża głupotę rosyjskich influencerek. Aleksiej Durniew: "Nie mogłem tego zrozumieć"

Francis Scarr zdecydował się na opublikowanie w mediach społecznościowych zdjęć opisanych przez niego tablic. Korespondent BBC podkreślił, że wszystkie placówki edukacyjne, które uchwycono na fotografiach, znajdują się w obwodzie biełgorodzkim. Jest on położony w zachodniej części Federacji Rosyjskiej i co ważne – graniczy z Ukrainą.

Wszystkie te trzy (tablice – przyp. red.) znajduję się w obwodzie biełgorodzkim, który graniczy z Ukrainą – podsumował Francis Scarr (Twitter).
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić