aktualizacja 

Elon Musk wkurzył Donalda Trumpa. "Nie miałem o tym pojęcia"

20

Amerykański miliarder Elon Musk nie ma ostatnio dobrej passy. Założyciel Tesli oraz Space X ogłosił niedawno, że zamierza wycofać się z zakupu Twittera. Ten ruch ostro skrytykował były prezydent USA Donald Trump. Polityk nazwał przedsiębiorcę "kolejnym mistrzem od wciskania kitu".

Elon Musk wkurzył Donalda Trumpa. "Nie miałem o tym pojęcia"
Elon Musk został skrytykowany przez Donalda Trumpa (Getty Images)

Elon Musk mocno zdenerwował Donalda Trumpa. Na wiecu wyborczym na Alasce były prezydent USA zarzucił miliarderowi niekonsekwencję. Dodał także, że wcześniej Musk zapewniał go o swoim poparciu.

Elon Musk w ogniu krytyki. Donald Trump nie przebierał w słowach

Pierwszy zarzut ze strony Donalda Trumpa pod adresem założyciela Tesli oraz Space X dotyczył zakupu Twittera. W niedawno opublikowanym oświadczeniu Elon Musk poinformował, że zamierza wycofać się z kupna jednego z największych serwisów społecznościowych na świecie. To mocno zdenerwowało byłego prezydenta USA.

Donald Trump stwierdził w niedzielę na wiecu w Anchorage, że pierwszym ruchem Republikanów po dojściu do władzy będzie walka z lewicową cenzurą i przywrócenie wolności słowa. Były prezydent zachęcił także do rejestrowania się na jego platformie Truth Social.

Elon nie kupi Twittera. Od kogo wcześniej to słyszeliście? Ode mnie – zwrócił się do wyborców Trump.

Polityk zwrócił także uwagę na rozbieżności w deklaracjach politycznych Elona Muska. Przedsiębiorca miał bowiem stwierdzić 15 czerwca we wpisie na Twitterze, że "pierwszy raz zagłosuje na kandydata Republikanów".

Powiedział, że nigdy nie głosował na kandydata Republikanów. Nie miałem o tym pojęcia, bo wcześniej mówił mi, że głosował na mnie. Wygląda na to, że to mistrz od wciskania kitu – zauważył Donald Trump.

Były amerykański prezydent ocenił także, że umowa Muska na zakup Twittera jest bardzo skomplikowana. – Może kupi go w przyszłości, bo patrzyłem w tę umowę i to nie jest dobra umowa – podkreślił Trump.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Musk chce poprzeć kontrkandydata Trumpa

Komentarze Donalda Trumpa mają związek z ostatnimi deklaracjami Elona Muska na temat wyborów w Stanach Zjednoczonych. Założyciel Tesli oraz Space X stwierdził, że prawdopodobnie poprze gubernatora Florydy Rona DeSantisa w walce o republikańską nominację w wyborach prezydenckich. Ma przeznaczyć na jego kampanię od 20 do 25 mln dolarów (ok. 94-117 mln zł).

W tym momencie jeszcze nie zdecydowałem, kogo wybiorę – przyznał Elon Musk w wywiadzie z Bloombergiem 21 czerwca.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Obejrzyj także: Elon Musk ze sprzecznymi testami na koronawirusa. Jest wytłumaczenie

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić