Grób Romana Kłosowskiego został otwarty. Oto powód

23

Nareszcie spełniona została ostatnia wola Romana Kłosowskiego. Została z nim pochowana jego żona Krystyna Kłosowska. Aktor był z nią związany aż przez 58 lat. Kobieta przez blisko 10 lat spoczywała na Cmentarzu Górczyńskim w Poznaniu.

Grób Romana Kłosowskiego został otwarty. Oto powód
Roman Kłosowski (AKPA)

Roman Kłosowski chciał być pochowany w jednym grobie z żoną Krystyną Kłosowską. Ostatnią wolę ojca jego syn chciał spełnić już w 2020 roku. Wówczas na przeszkodzie stanęła pandemia.

Niestety, koronawirus zniweczył te plany - mówił "Super Expressowi" Tomasz Kłosowski.

W końcu zdołał zrealizować plan. - Mamę dochowałem do taty w grudniu. Ekshumacja odbyła się tydzień wcześniej. Potrzebna była także nowa urna, gdyż poprzednia była już lekko zmurszała. Niestety do maja musiałem czekać na napisy na płycie nagrobnej, gdyż takie mają terminy. Płyta z jej grobu z Cmentarza Górczyńskiego, gdzie była wcześniej pochowana, została przekazana zarządcy cmentarza - przekazał, cytowany przez "SE".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Marta Wierzbicka powrót do serialu na wspólnej

Niebawem syn Romana Kłosowskiego wybierze się do Białej Podlaskiej. Wszystko po to, by uczestniczyć w wyjątkowej uroczystości. Chodzi o odsłonięcie pomnika jego ojca. Dojdzie do tego na placu Wolności w dniu 29 września 2023 roku.

Ta rola przyniosła mu wielki rozgłos

Ogromny rozgłos Romanowi Kłosowskiemu przyniosła rola Romana Maliniaka w kultowym serialu "Czterdziestolatek". Ta postać mocno przylgnęła do niego.

Prywatnie był zakochany po uszy w Krystynie, która była kobietą jego życia. Para poznała się w poradni dla kandydatów na studia, którą prowadził Roman.

Popatrzyłem na nią wnikliwie, posłuchałem i pomyślałem, że mogłaby. Powiedziałem jej jednak, że nie wydaje mi się, by zrobiła kiedyś wielką karierę i poradziłem, żeby zamiast ról scenicznych wybrała rolę... żony. Mojej, rzecz jasna - opowiadał Roman Kłosowski w rozmowie z "Faktem".
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić