Gwiazda seriali TVP uderza w Kaczyńskiego. Zielińska ma dość

83

Katarzyna Zielińska przez lata występowała na antenie TVP. Aktorka grała w "Barwach szczęścia", "Ojcu Mateuszu" czy "O mnie się nie martw". Teraz gwiazda seriali TVP oburzona słowami Jarosława Kaczyńskiego na temat kobiet "dających w szyję" zabrała głos. - To odbieranie nam godności - pisze Katarzyna Zielińska.

Gwiazda seriali TVP uderza w Kaczyńskiego. Zielińska ma dość
Gwiazda TVP uderza w Kaczyńskiego. Zielińska ma dość (AKPA, AKPA)

Katarzyna Zielińska uderza w Jarosława Kaczyńskiego. Aktorka dołączyła do grona kobiet, które skrytykowały absurdalne słowa prezesa PiS na temat picia alkoholu i ciąży Polek. Gwiazda seriali TVP jest oburzona tym, co usłyszała. - Nie ma zgody na ośmieszanie i dyskryminowanie nas kobiet - pisze na Instagramie odtwórczyni roli Marty z "Barw szczęścia".

Przypomnijmy, że Jarosław Kaczyński podczas wizyty w Ełku próbował być specjalistą od macierzyństwa i przyczyny niskiego poziomu dzietności w Polsce. - Jeżeli na przykład utrzyma się taki stan, że do 25. roku życia dziewczęta, młode kobiety, piją tyle samo co ich rówieśnicy, to dzieci nie będzie. (...) Ale jak do 25. roku życia daje w szyję to, trochę żartuję, ale nie jest to dobry prognostyk w tych sprawach - brzmiały skandaliczne słowa polityka.

Katarzyna Zielińska o słowach Kaczyńskiego

Od kilku dni kobiety ze świata mediów, polityki czy show-biznesu krytykują prezesa PiS i komentują jego skandaliczną wypowiedź. Dołączyła do nich również Katarzyna Zielińska, niegdyś związana z Telewizją Polską. Zwróciła uwagę, że codziennie tysiące kobiet walczy o upragnione potomstwo, a zwłaszcza o utrzymanie ciąży.

Leczymy się na niepłodność, faszerujemy lekami, spędzamy setki godzin pod gabinetami lekarzy. Płaczemy w ukryciu wyrzucając do śmieci kolejny wysikany test ciążowy. Czekamy czasem pół życia na upragnione dwie kreski. Co z kobietami, które nie zdecydowały się na macierzyństwo? Co? Dawały pewnie w szyję!? - pisze Katarzyna Zielińska.

Gwiazda seriali TVP zwraca uwagę na obecną sytuację w Polsce. Jej zdaniem "to już nie absurd", a "odbieranie nam godności". - Nie ma zgody i przyzwolenia na to. Chcemy czuć się bezpieczne i zaopiekowane. Chcemy godnie żyć i się nie bać - napisała mama dwójki dzieci.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: Katarzyna Zielińska: "Na licytację trzeba oddawać coś, z czym się ciężko rozstać"
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić