Gwiazdor k-popu skazany za gwałty. Media mówią o kastracji

19

Kris Wu może zostać chemicznie wykastrowany za gwałty na nieletnich - podają koreańskie media. W Kanadzie procedura ta jest legalna w stosunku do sprawców przemocy fizycznej. 25 listopada sąd w Pekinie skazał Krisa Wu na 13 lat więzienia. Musi też zapłacić 84 mln dolarów za oszustwa podatkowe.

Gwiazdor k-popu skazany za gwałty. Media mówią o kastracji
Kris Wu (Licencjodawca, 2020 Edward Berthelot)

25 listopada sąd w Pekinie skazał piosenkarza Krisa Wu na 13 lat więzienia. Został uznany za winnego popełnienia trzech gwałtów. Wyrok uwzględnia 11 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności za gwałty oraz rok i sześć miesięcy więzienia za zorganizowanie orgii. Po odbyciu kary artysta ma zostać deportowany z kraju.

Może zostać chemicznie wykastrowany?

Wu jest obywatelem Kanady, dlatego chińskie media zaczęły dyskutować, że Kris Wu może zostać poddany chemicznej kastracji po odesłaniu go do tego kraju. W Kanadzie ta procedura jest legalna i przeprowadzana jest w stosunku do przestępców seksualnych.

Kastracja to procedura medyczna, która polega na wtryskiwaniu hormonów i specyficznych leków do ciała przestępcy seksualnego w celu stłumienia jego popędu seksualnego. Śledztwo wykazało, że w listopadzie i grudniu 2020 roku Wu zgwałcił trzy kobiety.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Michał Piróg o faworyzowaniu uczestników "Top Model"

Gwiazdor oskarżony o 3 gwałty

Piosenkarz został zatrzymany 31 lipca 2021 roku, gdy 18-letnia studentka wyznała, że piosenkarz zmusił ją do picia alkoholu, a potem do uprawiania z nią seksu, gdy była jeszcze niepełnoletnia. Wspomniała, że nie tylko ona padła ofiarą muzyka. Ostatecznie gwiazdora k-popu oskarżono o trzy gwałty.

Kris Wu to urodzony w Chinach kanadyjski były raper, piosenkarz, aktor i model. W wieku 10 lat przeniósł się wraz z matką do kanadyjskiego Vancouver, gdzie rozpoczął swoją karierę muzyczną. Rozwinęła się ona jednak po przeprowadzce wokalisty do Korei Południowej.

Robił karierę w Chinach

Wu był członkiem koreańsko-chińskiego boysbandu Exo i Exo-M do 2014 roku. Muzyk przez krótki czas rozwijał się solowo i grał w kilku popularnych chińskich filmach. Był ambasadorem wielu luksusowych marek, takich jak Bulgari, Lancome, Louis Vuitton czy Porsche.

W dniu 31 lipca 2021 r. Wu został zatrzymany przez pekińską policję po tym, jak w chińskich mediach społecznościowych pojawiły się liczne zarzuty gwałtu. Po aresztowaniu wszystkie firmy zerwały z nim współpracę. W sierpniu 2021 r. Prokuratura Ludowa dystryktu Chaoyang w Pekinie potwierdziła jego aresztowanie pod zarzutem gwałtu.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić