Hejterzy przesadzili? Holland zaatakowana na warszawskim przystanku

222

Nie milkną echa najnowszego filmu Agnieszki Holland. "Zielona granica" wywołuje w Polsce sporą dyskusję, a sama reżyserka stała się ofiarą politycznej nagonki. Krytycy produkcji są głośni już nie tylko w internecie i decydują się na coraz odważniejsze kroki. W ostatnim czasie Agnieszka Holland została zaatakowana na przystanku.

Hejterzy przesadzili? Holland zaatakowana na warszawskim przystanku
Pasywny atak na Agnieszkę Holland na przystanku. Zdj. ilustracyjne (AKPA, WIkimedia Commons)

Najnowszy film Agnieszki Holland "Zielona granica" opowiada historię psycholog, która dołącza do aktywistów wspierających uchodźców koczujących na granicy z Białorusią. O produkcji zrobiło się głośno głównie za sprawą środowisk prawicowych.

Politycy i media związane z partią rządzącą zorganizowały zmasowaną nagonkę na "Zieloną Granicę" oraz jej twórczynię. Przedstawiciele PiS, w tym prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki potępiają film i nazywają go "antypolskim", choć jak przyznają... nie widzieli go i obejrzeć nie zamierzają.

Krytycy twierdzą, że produkcja w złym świetle stawia polskich pograniczników i żołnierzy. Agnieszkę Holland porównują m.in. do nazistowskich propagandystów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: PiS atakuje film. "Przypominają się czasy Gomułki"

Atak na Holland na przystanku autobusowym

Słowne ataki na reżyserkę nadal pojawiają się na platformach społecznościowych i w serwisie Filmweb, gdzie zwolennicy PiS bojkotowali "Zieloną granicę" jeszcze przed jej premierą. Ostatnio hejterzy posunęli się o krok dalej.

Hejterzy zaatakowali Agnieszkę Holland słownie na... przystanku autobusowym. Jak donosi "Super Express" na przystankowym słupku znajdującym się na Trasie Siekierkowskiej w Warszawie nieznana osoby przykleiła podobiznę reżyserki, opatrzoną bardzo obraźliwym hasłem. Do sieci wyciekło zdjęcie z miejsca zdarzenia.

Niestety, ze względu na treść tekstu, nie zdecydowaliśmy się na jego publikację. Możemy przekazać jedynie, że podpis nawiązywał do holocaustu - informuje tabloid.
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić