Marcela Banaszczyk| 
aktualizacja 

Imię oznacza "podarunek od Boga". Robi się popularne

13

Wybór imienia dla dziecka to niezwykle ważna kwestia. Zależy nam na tym, aby niosło ze sobą dobrą wróżbę na przyszłość. Może warto rozważyć dla chłopca tę oryginalną opcję, z którą wiążą się same dobre cechy?

Imię oznacza "podarunek od Boga". Robi się popularne
Imię Natan ma niezwykłe znaczenie (Adobe Stock)

Nie liczy się wyłącznie brzmienie imienia, ważne jest również to, aby łączyły się z nim pozytywne cechy.

Ostatnio do łask powracają też imiona klasyczne, tradycyjne, przez wiele lat zapomniane. Jednym z nich jest właśnie to, które chcemy wam przypomnieć.

Jest bardzo popularne w kręgu anglosaskim, ale po polsku brzmi równie intrygująco.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Imiona inspirowane bohaterami książek

Natan to wyjątkowe imię dla chłopca. Co oznacza?

Natal to imię hebrajskie, które znajdziemy w Biblii. Tak nazywał się prorok i doradca króla Dawida. W tłumaczeniu oznacza "dar, podarunek otrzymany od Boga".

Całkiem nieźle nadaje się więc na imię dla chłopca, szczególnie takiego, którego narodziny były długo wyczekiwane. Według rejestru numerów PESEL w Polsce mamy aż 2420 mężczyzn noszących to imię.

Nie jest to wcale tak mało. W zeszłym roku imię Natan nadano 1222 noworodkom, a w pierwszej połowie tego roku takie imię otrzymało już 527 dzieci. Oznacza to, że popularność imienia Natan utrzymuje się na stałym poziomie.

Imię popularne na całym świecie i łatwe do przetłumaczenia

Natan to imię międzynarodowe, które występuje powszechnie. Spotkamy je w Anglii (Nathan, Nathanael), Niemczech (Natan), Francji (Natan, Nathan) czy Hiszpanii (Natan). Jego forma zmienia się nieznacznie w innych językach, co znacznie ułatwi życie dziecka w wypadku podróży czy przeprowadzki.

Odmianą imienia Natan jest Nataniel, który ma ten sam źródłosłów. Popularne i urocze zdrobnienia to: Natanek, Natanuś, Natuś, Nateczek, Natek, Natuś, Nati, Nacio i Tanek. Natan obchodzi imieniny 12 lipca – w samym środku lata, kiedy może liczyć na ładną pogodę i imprezę w ogrodzie.

Natan niesie ze sobą dobrą wróżbę na przyszłość

Z imieniem Natan wiążą się pozytywne i pożądane cechy charakteru. Będzie to chłopiec wrażliwy i empatyczny, który wyrośnie na mężczyznę zrównoważonego emocjonalnie oraz pozbawionego cech tzw. toksycznej męskości. To wyrozumiały i opiekuńczy partner, na którym można polegać.

Natana charakteryzuje bystry umysł, dzięki któremu szybko się uczy, a także wiele zainteresowań. Zdobywanie wiedzy jest dla niego przyjemnością, potrafi ją też wykorzystać w praktyce. Natan nie boi się wyzwań. Jest szczery, sprawiedliwy, wrażliwy społecznie, wyróżnia go też silny kompas moralny.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić