Internauci są bezlitośni. Zadyma na Wiejskiej. "SejMMA"

418

Posiedzenia Sejmu X kadencji cieszą się rekordowym zainteresowaniem internautów, którzy mogą je śledzić na YouTube. Nic dziwnego, bowiem w polskim parlamencie dzieją się bardzo nietypowe rzeczy. Na środowym posiedzeniu w pewnym momencie wywiązała się awantura. Internauci wykorzystali ten moment do stworzenia memów.

Internauci są bezlitośni. Zadyma na Wiejskiej. "SejMMA"
Internauci są bezlitośni. Memy w stylu SejMMA (PAP, PAP/Paweł Supernak)

Posiedzenia Sejmu wywołują falę komentarzy wśród internautów, którzy z coraz większym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem oglądają obrady polityków. Wtorkowe obrady Sejmu rozpoczęły się od burzliwej dyskusji między Mateuszem Morawieckim a Szymonem Hołownią.

W środę także działo się bardzo dużo. Najwięcej emocji wzbudziło ostatnie głosowanie, w którym Sejm odwołał członków komisji ds. rosyjskich wpływów.

Tuż przed głosowaniem na sali plenarnej zawrzało. Interweniował marszałek Szymon Hołownia. Oświadczył, że wykluczy z obrad posłów, którzy nie stosują się do jego poleceń.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Woliński o Hołowni w roli marszałka Sejmu. Przy okazji wbił szpilę (?) prezydentowi! Też widzi siebie w polityce?
Pana wilcze oczy nie będą nikogo mordowały. Pan z honorem się dawno pożegnał - mówił Jacek Ozdoba do Donalda Tuska w czasie debaty przed głosowaniem. A to nie koniec bowiem potem... paradował ze zdjęciem Donalda Tuska i Władimira Putina.

Nagle pojawił się obok niego poseł Jakub Rudnicki z Koalicji Obywatelskiej, który pogniótł fotografię. Politycy Prawa i Sprawiedliwości podkreślali z kolei, że Rudnicki szarpał także Ozdobę. Hołownia nie podzielił jego zdania. Wszystko wyglądało tak, jakby zwaśnieni politycy dosłownie mieli się zaraz rzucić sobie do gardeł, a sala plenarna miała się zamienić w arenę walk.

Kiedy kolejne posiedzenie Sejmu?

Środowe wydarzenia w Sejmie były szeroko komentowane w mediach społecznościowych. Tradycyjnie nie zawiedli internauci, którzy stanęli na wysokości zadania i stworzyli liczne memy na temat wydarzeń.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić