Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska| 

J.K. Rowling oburzona. "Powiedz nam, dlaczego"

135

J.K. Rowling jest wzburzona. Pisarka w jednym z ostatnich postów na Twitterze nt. płci, oskarżyła polityków o głosowanie przeciwko bezpieczeństwu kobiet. Wszystko przez to, że szkoccy urzędnicy byli za zezwoleniem więźniom, którzy biologicznie są płci męskiej, przebywanie w jednej celi z więźniarkami.

J.K. Rowling oburzona. "Powiedz nam, dlaczego"
J.K. Rowling (Licencjodawca)

Autorka sagi o "Harrym Potterze" niedawno pokłóciła się z członkami Szkockiej Partii Narodowej na Twitterze. J.K. Rowling nie przebierała w słowach, wyśmiewając szkockich polityków, którzy uważają się za obrońców praw kobiet, podczas gdy głosowali za tym, by więźniarki, które urodziły się jako mężczyźni przebywały w jednej celi z więźniarkami, których płeć biologiczna jest zgodna z obecną.

Pisarka kpiła z polityka SNP, Humzy Yousafa, który kandyduje w wyborach na premiera. Sekretarz ds. zdrowia w rządzie Szkocji w swojej kampanii wyraził wsparcie dla kobiet, pozując z różowym sercem.

Jeśli zostanę premierem, będę wspierać prawa kobiet - głosił jeden z jego postulatów.

Spór o poparcie dla gwałciciela?

Co za cudowne różowe serce. Teraz powiedz nam, dlaczego głosowałeś za odrzuceniem poprawki uniemożliwiającej przetrzymywanie gwałcicieli w więzieniach dla kobiet, @HumzaYousaf - grzmiała Rowling.

Dodała równieź hashtag"#IslaBryson" do swojego tweeta. Nawiązała tym samym do niedawnego sporu politycznego o seryjnego gwałciciela, Islę Brysona.

Podczas procesu o gwałt oskarżony identyfikował się jako kobieta i został umieszczony w areszcie dla kobiet. Jak infromował "Fox News Digital" w styczniu, ostatecznie trafił do placówki z innymi mężczyznami.

Yousaf twierdził wówczas, że Bryson "nie był prawdziwą osobą transpłciową"

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Karolina Sobocińska, dziennikarka o2.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić