aktualizacja 

Justyna Dobrosz-Oracz powraca do TVP. "Złożyłam wypowiedzenie w Gazecie Wyborczej"

35

Justyna Dobrosz-Oracz potwierdziła w rozmowie z serwisem WP, że zakończyła współpracę z "Gazetą Wyborczą". Przejdzie do Telewizji Polskiej, gdzie będzie skupiać się na dziennikarstwie publicystycznym.

Justyna Dobrosz-Oracz powraca do TVP. "Złożyłam wypowiedzenie w Gazecie Wyborczej"
Justyna Dobrosz-Oracz zaskoczyła nietypową stylizacją w Sejmie (East News, Artur Szczepanski/REPORTER)

Dobrosz-Oracz powiedziała, że nie ignoruje problemów i wraca do branży, ponieważ nie jest jej obojętna sytuacja demokracji w Polsce. Uznała, że należy ją pielęgnować i chronić. Dobrosz-Oracz przyznała, że otrzymała wiele zachęt do powrotu. Potwierdziła swoją rezygnację z pracy w "Gazecie Wyborczej".

W roli dziennikarki w Telewizji Polskiej, Justyna Dobrosz-Oracz od czwartku będzie prowadzić poranny program informacyjny "Gość Poranka" na antenie TVP Info. Według nieoficjalnych źródeł serwisu WP, planuje się również jej udział w prowadzeniu programu autorskiego.

Dobrosz-Oracz, teraz w szeregach TVP, wyraziła swoje przekonanie w ideę telewizji publicznej. Wierzy, że media nie powinny prowokować konfliktów, lecz uważnie wsłuchiwać się w głos społeczeństwa i monitorować władzę. Podkreśliła, że w życiu publicznym dostrzega nadmiar nieprawdy, który należy zorganizować i uporządkować.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Maciej Zakościelny o powrocie serialu "Kryminalni". "Dostałem taką propozycję"

Doświadczenie zawodowe Dobrosz-Oracz obejmuje pracę w "Gazecie Wyborczej", do której dołączyła w 2016 roku. Wcześniej była związana z TVP, skąd została zwolniona przez nowe kierownictwo stacji.

Ostatnio do TVP powróciło kilka znanych postaci mediów. Maciej Orłoś znów pojawia się w "Teleexpressie", a Beata Tadla będzie prowadzić "Pytanie na Śniadanie". Portal wirtualnemedia.pl donosi także o planowanym dołączeniu do stacji Mariusza Szczygła.

Autor: ASD
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić