Paulina Antoniak| 
aktualizacja 

Płaczą ze śmiechu. Przypomnieli Holeckiej fakt z przeszłości

128

Po ostatnim materiale TV Republika dotyczącym WOŚP internauci przypomnieli dawny program TVP Info, w którym Danuta Holecka chwaliła Orkiestrę i Jerzego Owsiaka. Dawna twarz mediów publicznych za czasów PiS spotkała się wtedy z Owsiakiem, doceniając jego społeczne zaangażowanie. Wspomniała też, jak bardzo Orkiestra pomogła niegdyś członkowi jej rodziny.

Płaczą ze śmiechu. Przypomnieli Holeckiej fakt z przeszłości
Internauci przypomnieli dawny program TVP Info, w którym Danuta Holecka chwaliła Orkiestrę i Jerzego Owsiaka (kadr TV Republika)

Tak Holecka chwaliła inicjatywę WOŚP

Tegoroczny Finał WOŚP już dziś - w niedzielę 28 stycznia. Ponownie inicjatywa Orkiestry stała się przedmiotem krytyki ze strony mediów i środowisk prawicowych. TV Republika zamieściła na swoim portalu tekst, w którym porównano WOŚP z inicjatywą z czasów nazistowskich Niemiec.

Po ukazaniu się materiału TV Republika, internauci postanowili przypomnieć wywiad Holeckiej z Jerzym Owsiakiem wyemitowany niegdyś w TVP Info. Po tegorocznych zmianach w telewizji publicznej, dawna twarz mediów publicznych za czasów PiS znalazła miejsce w programie informacyjnym TV Republika.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Monika Olejnik punktuje Kaczyńskiego, komentuje zmiany w TVP i apeluje: "Pani Danuto, czekam na przeprosiny"
- To sprzęt bardzo drogi. Stawiacie i urządzenia do rezonansu, i do tomografii. Mój synek sam korzystał wiele lat temu z waszego inkubatora, też z serduszkiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, i za to bardzo dziękuję - mówiła dziennikarka w dawnym materiale TVP Info. - Uratowaliście wiele ludzkich istnień dzięki temu, że mogła być dobra i szybka diagnoza. Dzięki temu, że mógł być właśnie dobry inkubator czy pompa insulinowa. To chyba musi być ogromna satysfakcja? - chwaliła działania Fundacji WOŚP.
- Nie narzekamy, nie bijemy piany, po prostu robimy swoje. Dobrze, że ludzie też to rozumieją i mówią: "Ok, wy się tym zajmujecie, róbcie to jak najlepiej". Robimy to najlepiej jak tylko potrafimy i jak tylko możemy to robić - opowiadał o swojej działalności Jerzy Owsiak. - I róbcie to do końca świata i jeden dzień dłużej - spuentowała dziennikarka.

Podczas programu Holecka przekazała na aukcję WOŚP swój długopis, który został wylicytowany za 550 zł.

TV Republika porównuje WOŚP do działań nazistów?

Na początku stycznia na stronie internetowej TV Republika pojawił się artykuł pt. "Serduszka, kwestujące dzieci, puszki, koncerty, aukcje - to, jak przypominają internauci, nic nowego". Tekst odnosił się do Winterhilfswerk, czyli Pomocy Zimowej dla Ludu Niemieckiego. Była to zbiórka zorganizowana za czasów Trzeciej Rzeszy, której jednym z głównych inicjatorów był Adolf Hitler.

"W internetowej encyklopedii czytamy też, o podstawowym elemencie akcji, którym było ‘kwestowanie dzieci i młodzieży w miejscach publicznych’. Darczyńcy otrzymywali od młodych ludzi 'serduszka’, które przyczepione np. do klap płaszczy, świadczyły o ich ‘społecznym zaangażowaniu’" - głosił fragment artykułu, który zniknął już ze strony. Sam tekst niewątpliwie miał na celu porównanie do akcji WOŚP oraz do działań nazistowskich.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić