aktualizacja 

List Meghan Markle do Karola III. Ekspert zabrał głos ws. jego treści

21

Jak twierdzi znany ekspert rodziny królewskiej, powołując się na swoje źródło, Meghan Markle wysłała list z prośbą o prywatną rozmowę z królem, aby pojednać się z rodziną królewską przed jej wyjazdem do Kalifornii z Harrym po pogrzebie królowej Elżbiety.

List Meghan Markle do Karola III. Ekspert zabrał głos ws. jego treści
Meghan Markle podczas pogrzebu królowej Elżbiety II. (Getty Images, 2022 Samir Hussein)

Meghan Markle prosi o prywatne spotkanie z królem

Neil Sean to korespondent, który pojawił się w NBC News i Access Hollywood i przyznał, że słyszał z bardzo dobrego źródła o tym, że Meghan Markle wysłała list z prośbą o prywatną rozmowę z królem Karolem III. Według Seana aktorka chce oczyścić atmosferę przed swoim powrotem do Kalifornii. Jego zdaniem to bardzo odważny ruch ze strony Meghan. 

Sean zamieścił filmik na YouTubie, gdzie tłumaczy plany Meghan. Został odtworzony już prawie 300 tys. razy. 

Pogrzeb królowej Elżbiety — konflikt rodzin 

Wydarzenia towarzyszące uroczystościom pożegnania królowej Elżbiety to także sporo wyzwań dla rodziny królewskiej. Meghan i Harry, którzy odsunęli się od królewskiego życia i spowodowali rozłam, odkąd udzielili kontrowersyjnego wywiadu Oprah Winfrey, są uznawani przez niektórych wręcz za intruzów. Konflikt jest spowodowany także wieloletnim sporem pomiędzy braćmi i ich rodzinami — Harrym i Williamem. Nie wszyscy są w stanie zaakceptować parę z Kalifornii po tym, jak wprost opowiedzieli o tym, jak wiele trudnych doświadczeń spotkało ich w trakcie pełnienia obowiązków członków rodziny królewskiej. 

W czasie uroczystości pogrzebowych książę William i Harry odłożyli spór, aby upamiętnić królową, i ponownie pokazali, że mogą przynajmniej rozmawiać, gdy wymienili ze sobą słowa w kaplicy w zamku Windsor. Podczas pogrzebu widziano Williama idącego do końca ławki, trzymającego swojego syna księcia Jerzego obok żony Kate Middleton i córki księżniczki Charlotte, gdy skinął na Harry'ego i Meghan, aby przeszli obok nich.

Harry i Meghan następnie zajęli swoje miejsca, a książę Sussex siedział obok Charlotte. Kate siedziała między Charlotte i Georgem, a dziewięcioletni książę obok Williama, który siedział na końcu ławki. Królewscy podążyli za trumną królowej do kaplicy po tym, jak została ona zdjęta z państwowego karawanu i przeniesiona przed nabożeństwem o godzinie 16.00. Procesję prowadzili członkowie królewskiego dworu królowej.

Książę Sussex i inni członkowie rodziny królewskiej, w tym król Karol III i królowa małżonka Camilla, zostali przedstawieni wczoraj po południu po opuszczeniu kaplicy. Wcześniej William i Harry również szli razem za trumną królowej w Londynie w pełnych emocji scenach, zanim wojsko przeniosło ją do Opactwa Westminsterskiego na państwowy pogrzeb.

Pogłoski o rozłamie między braćmi pojawiły się po raz pierwszy w 2019 roku, kiedy podzielili swoje domy po różnych nieporozumieniach dotyczących roli Harry'ego, ale ich spór pogłębił się w związku z konsekwencjami dotyczącymi opuszczenia Pałacu Buckingham w 2020 roku.

Jednak śmierć królowej sprawiła, że ​​rywale odłożyli na bok dzielące ich różnice, a William i Kate dołączyli w ostatnich dniach do Harry'ego i Meghan po raz pierwszy od ponad dwóch lat od Dnia Wspólnoty Narodów w marcu 2020 roku.

Książę Harry odsunięty od rodziny

W trakcie uroczystości pogrzebowych wiele wskazywało na to, że książę Harry jest odsuwany od rodziny królewskiej, jednak były to konsekwencje jego decyzji sprzed dwóch lat. 

Nie mógł założyć munduru wojskowego ze względu na to, że w 2020 roku został pozbawiony honorowych tytułów wojskowych po tym, jak odszedł wraz z Meghan z pałacu Buckingham i zrezygnował z pełnienia obowiązków członka rodziny królewskiej. Król Karol pozwolił mu jednak na założenie starego munduru podczas czuwania w Pałacu Westminsterskim jako wyraz szacunku i jedności dla zmarłej królowej.

Usunięte zostały inicjały królowej z ramienia jego wojskowego munduru, co pokazało oblicze rozłamu z rodziną królewską. Ponoć Harry był zdruzgotany, gdy dowiedział się, że jego mundur nie nosi charakterystycznych odznaczeń

Meghan chce naprawić winy?

W trakcie uroczystości bliskim z rodziny królewskiej trudno było opanować łzy, żegnając ukochaną królową. Jak wspomina Meghan i Harry, królowa była dla nich bardzo serdeczna i pomocna. Po ich odejściu wydała wzruszające oświadczenie, w którym wyraziła smutek z powodu tego, że para nie czuła się dobrze w Pałacu Buckingham.

Nie wiadomo, z jakiego dokładnie powodu Meghan zdecydowała się wysłać prośbę o spotkanie z królem Karolem. Bardzo prawdopodobne, że tak smutne wydarzenie jak śmierć królowej, jest jednak okazją do zażegnania sporu i naprawy stosunków z rodziną królewską przed powrotem do Kalifornii.

Zobacz także: Tłumy żegnają królową Elżbietę. Morze ludzi pod pałacem Buckingham
Autor: OSK
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić