Tego kamery nie pokazały. Księżna Sophie uratowała sytuację

17

Pogrzeb królowej Elżbiety II był wydarzeniem śledzonym nie tylko przez poddanych, ale także ludzi z całego świata za pośrednictwem transmisji telewizyjnych. Wielogodzinna ceremonia nie była pozbawiona drobnych zgrzytów i wzruszających momentów z udziałem rodziny królewskiej. BBC robiła, co mogła, by ich nie pokazywać.

Tego kamery nie pokazały. Księżna Sophie uratowała sytuację
Edward był w rozsypce, ale mógł liczyć na wsparcie Sophie (via Getty Images)

19 września Wielka Brytania, rodzina królewska, koronowane głowy, prezydenci, ministrowie, dygnitarze z całego świata towarzyszyli królowej Elżbiecie II w ostatniej drodze. W czasie kolejnych ceremonii i nabożeństw w Opactwie Wesminsterskim i Zamku w Windsorze ulice były tłumnie oblegane przez poddanych i turystów.

Miliony zasiadły też przed telewizorami i transmisjami internetowymi. Kamery BBC rozstawione w Opactwie Westminsterskim, gdzie w południe wniesiono trumnę, wymownie nie robiły zbliżeń na członków rodziny królewskiej. Zachowanie niektórych krewnych królowej nie umknęło jednak uwadze.

Brytyjskie media szczególnie mocno rozpisują się o księżnej Sophie, żonie księcia Edwarda. Za życia królowej to ona była "największym oparciem dla Elżbiety". Żona księcia Edwarda zdawała się być także skałą dla rodziny w żałobie. To ona pocieszała małą Charlotte, która w pewnym momencie nie wytrzymała i zalała się łzami. Sophie wspierała też Meghan tuż przed rozpoczęciem ceremonii.

Sophie i Edward w Opactwie Westminsterskim usiedli w pierwszym rzędzie kilka krzeseł od króla Karola III i jego małżonki Camilli. Z daleka było widać, że młodszy syn królowej był w rozsypce. W końcu doszło do sytuacji, gdy nie mógł powstrzymać łez. Wówczas czujna i opanowana Sophie wyciągnęła białą chusteczkę i podała ją zapłakanemu bratu nowego króla, co nie umknęło uwadze fotoreporterów.

Zobacz także: Książę William, księżna Kate, książę Harry i księżna Meghan znowu razem!
Autor: WKZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić