Kate i William wybrali szkołę dla swoich starszych dzieci. Tyle zapłacą

2

Dzieci Kate Middleton i księcia Williama rosną jak na drożdżach. Zatroskani rodzice stanęli przed dylematem, do jakiej szkoły posłać pociechy. Ostatecznie wybór padł na placówkę, której absolwentem jest nie tylko syn następcą tronu, lecz także sam książę Karol.

Kate i William wybrali szkołę dla swoich starszych dzieci. Tyle zapłacą
Dzieci księcia Williama i Kate Middleton niedługo pójdą do nowej szkoły (Getty Images, 2022 Max Mumby/Indigo)

Jak informuje Express UK, Kate Middleton i książę William zdecydowali się na przeprowadzkę. Dotychczas para i ich pociechy mieszkali w Pałacu Kensington, arystokratycznej rezydencji w Londynie, w której członkowie rodziny królewskiej mieszkają już od XVII wieku.

Gdzie uczą się dzieci Kate i Williama? To szkoła z tradycjami

Rodzina przenosi się do posiadłości Adelaide Cottage w Windsor. Takie rozwiązanie szczególnie przypadło do gustu królowej Elżbiecie, która będzie miała teraz wnuka, synową i prawnuki blisko siebie. Jednak w związku z przeprowadzką George i Charlotte, starsze pociechy Kate i Williama, muszą zmienić szkołę.

Jeszcze do niedawna 10-letni George i 7-letnia Charlotte uczęszczali do londyńskiej Thomas's Battersea Prep School. Według ustaleń Express UK już od nowego roku szkolnego oboje staną się uczniami Lambrook w Berkshire. Louis, najmłodszego z trojga rodzeństwa, na razie uczęszcza do przedszkola.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Jak długo mogą być dziećmi? Księżna Kate będzie musiała się tym martwić wcześniej, niż sądziła

Za posłanie dziecka do szkoły, do której uczęszczają dzieci książęcej pary, trzeba zapłacić aż 7 tys. funtów za semestr (niespełna 40 tys. złotych). Uczniowie poznają tajniki nie tylko tradycyjnie wykładanych przedmiotów, lecz także m.in. szermierki, gry w polo, a nawet wystąpień publicznych. Wielu absolwentów – wśród których są także ojciec i dziadek George'a i Charlotte – dostaje się później do najbardziej prestiżowych brytyjskich szkół i uniwersytetów.

Książę William nie ukrywa, że największą radością przepełnia go perspektywa podjęcia przez dzieci nauki pływania. Sam należy do miłośników sportów wodnych i liczy, że jego pociechy także zarażą się tą pasją.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić