aktualizacja 

Koniec wątpliwości. Żona Kurskiego wprost o pracy w TVP

28

Media obiegła informacja o tym, że Joanna Kurska zajmie stanowisko szefowej "Pytania na śniadanie". Małżonka byłego szefa Telewizji Polskiej odniosła się do tych doniesień. Teraz nie ma już żadnych wątpliwości.

Koniec wątpliwości. Żona Kurskiego wprost o pracy w TVP
Joanna Kurska, Jacek Kurski (AKPA)

W poniedziałek Jacek Kurski został odwołany ze stanowiska prezesa Telewizji Polskiej. Krótko później pojawiły się doniesienia na temat jego żony. Zaczęto pisać, że ma kierować programem "Pytanie na śniadanie".

Portal wirtualnemedia.pl podał, że Kurska przyjęła posadę szefowej śniadaniówki. W przeszłości współpracowała z Polsatem i TVP. Telewizję Polską opuściła wtedy, gdy jej mąż objął funkcję prezesa.

To jest straszna kara, jaką sobie wyznaczyliśmy, być może przesadna, bo cóż winna jest moja żona, że się we mnie zakochała, a ja w niej, kiedy już byłem prezesem, a ona dyrektorem programowym - mówił Jacek Kurski na konferencji prasowej.

Wyraził jednocześnie nadzieję, że Kurska jeszcze będzie kontynuować telewizyjną karierę. - Mam wobec niej wyrzuty sumienia, bo była doskonałym dyrektorem programowym. Obiecuję, że jak kiedyś z telewizji odejdę, bo przecież kiedyś pewnie odejdę, to poproszę następców, żeby ona tutaj wróciła - dodawał.

Tak byłoby po prostu uczciwie. Zrobiłem jej osobistą krzywdę, że jej w telewizji nie ma, ale z drugiej strony pewnie bylibyśmy przedmiotem ataku, więc coś za coś - podsumował.

Joanna Kurska wraca do TVP

Teraz jest już pewne, że Kurska wraca do pracy w TVP. Żona byłego prezesa Telewizji Polskiej potwierdziła doniesienia prasowe w rozmowie z wirtualnemedia.pl.

Przestrzegając najwyższych standardów etycznych, odeszłam z funkcji dyrektora programowego Telewizji Polskiej - nie chciałam pracować w telewizji, dopóki jej prezesem był mój mąż. Całe moje życie zawodowe związane jest z telewizją - to moja pasja i kompetencja. W nowej sytuacji przyjęłam więc propozycję pracy przedstawioną mi przez prezesa TVP i cieszę się, że pokieruję jednym z najważniejszych programów TVP2 - podkreśliła.
Zobacz także: Były prezes TVP ocenił Kurskiego. "Będzie się kojarzył z Zenkiem i Sławomirem"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić