Kret: "Ugotujemy się". Wrota piekieł mają się otworzyć nad Polską

74

Na przełomie czerwca i lipca Polskę zalała fala upałów. Teraz aura daje nam nieco odetchnąć, ale według Jarosława Kreta powinniśmy się przygotować na kolejne rekordy temperatur. Termometry w Polsce już niebawem mają wskazać nawet 41 stopni Celsjusza!

Kret: "Ugotujemy się". Wrota piekieł mają się otworzyć nad Polską
Jarosław Kret prognozuje rekordowe upały w Polsce (Instagram)

W tym tygodniu (od 11 do 17 lipca) temperatura powietrza w Polsce ma się wahać od 18 stopni na Pomorzu do 30 stopni w Warszawie. Jeżeli wierzyć prognozom, to dopiero preludium do fali upałów, która zaleje nasz region na początku drugiej połowy lipca.

SZOK! Zobaczcie, co pokazuje amerykański model pogodowy GFS! 19 lipca 2022 - jeżeli się sprawdzi, to będzie absolutny rekord. Temperatura może w zachodniej Polsce sięgnąć 41 stopni! - napisał na Instagramie Jarosław Kret.

Pogodynek związany z Polsatem i Superstacją, a wcześniej przez wiele lat z TVP, podkreślił wagę sytuacją, odnosząc się do własnych doświadczeń.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Ugotujemy się! To o dziesięć stopni więcej niż maksimum z mojego dzieciństwa - skwitował 58-latek.

Model pogodowy GFS, na którym bazuje prognoza Kreta, to Global Forecast System, czyli globalny system prognozowania pogody krótko i średnioterminowej. W latach ubiegłych trafność prognozy przewidywanej w oparciu o ten model wynosiła (w zależności od półkuli) nawet 84-87 procent.

"Nie chcę takiego skwaru", "Oby się nie sprawdziło" - piszą w komentarzach fani Kreta.

Inni pytają go, dlaczego zaniechał regularnego zamieszczania prognoz pogody na swoim profilu na Instagramie. Kret wytłumaczył, że ma to związek z falą hejtu, jaka zalała go po niedawnej publikacji na temat COVID-19.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Wiem, że to w większości były boty, ale zraziłem się do tego Insta i postanowiłem już nic nie wrzucać". Od pewnego czasu coś tam znowu wrzucam, raczej skłaniam się do informowania niż do afiszowania się tym, co robię - tłumaczył Kret.

Pogodynek nie wyklucza jednak, że znowu będzie publikował np. weekendowe prognozy pogody, które spotykały się z dużym uznaniem jego obserwatorów.

Zobacz także: Lis zwolniony z "Newsweeka". Dziennikarze mówią o mobbingu
Autor: WKZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić