Ksiądz Picur o orgii na plebanii. Poprosił o jedno

40

Kolejny katolicki duchowny zdecydował się zabrać głos w sprawie seksimprezy z Dąbrowy Górniczej na Śląsku. Tym razem zrobił to na TikToku ksiądz Sebastian Picur. Zaapelował też do internautów o jedną rzecz. Zachęcał, by ci podjęli pewne kroki. O co chodziło?

Ksiądz Picur o orgii na plebanii. Poprosił o jedno
Ksiądz Picur o aferze z Dąbrowy Górniczej. (TikTok, @ks.sebastianpicur)

Nie milkną echa seksskandalu, jaki rozegrał się w nocy z 30 na 31 sierpnia 2023 roku. Wówczas w Dąbrowie Górniczej (woj. śląskie) w mieszkaniu służbowym (na plebanii w parafii pw. NMP Anielskiej) księdza Tomasza Z. odbyła się wyuzdana zabawa z udziałem trzech osób.

Jak ustalił "Fakt", w "trójkącie" brał udział 48-letni duchowny - Tomasz Z., pracownik seksualny i jego kochanek. Mężczyźni zażywali silne leki na potencję. Jeden z nich nawet przedawkował i potrzebował pilnej pomocy lekarskiej. Interweniowało pogotowie i policja.

Sprawę nieudzielenia pomocy osobie poszkodowanej bada już Prokuratura Rejonowa z Dąbrowy Górniczej. Temat sprawdza też kościelna komisja, którą zwołał sosnowiecki biskup.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Drugi zamach na papieża. Napastnikiem był ksiądz

Ksiądz Picur o skandalu z Dąbrowy Górniczej. Prosi o modlitwę

We wtorek 26 września br. na tiktokowym kanale księdza Sebastiana Picura pojawiło się nowe nagranie. Stanowiło ono odpowiedź duchownego na pytanie pewnego ciekawskiego internauty, który chciał się dowiedzieć, co ten uważa o seksskandalu z Dąbrowy Górniczej. Padły mocne słowa.

Oburzenie ludzi jasno pokazuje, że w Kościele i społeczeństwie nie ma miejsca na demoralizację i zło. Równocześnie zachęcam do modlitwy o uświęcenie kapłanów. Dziękuję - przekazał ksiądz Picur.

Filmik zebrał do tej pory ponad siedem tysięcy wyświetleń. Był chętnie komentowany przez widzów. "Najwięcej ludzi krytykuje, co są daleko od Kościoła i nie rozumieją czasów obecnych" - pisała jedna osoba. "Bóg wie, co tam się działo i dlatego będzie ich sądził według przykazań" - wskazywała następna.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić