Książę William i księżna Kate protestują. Boją się o syna

4

Przygotowaniami do koronacji króla Karola III żyją nie tylko Brytyjczycy, lecz także mieszkańcy całego świata. To żadna tajemnica, że w uroczystości ma wziąć udział m.in. książę George, syn Williama i Kate. Rodzice obawiają się jednak, że ma zbyt trudne zadanie.

Książę William i księżna Kate protestują. Boją się o syna
Książę George ma do wykonania ważne zadanie. Rodzice martwią się, że jest na to za młody (Getty Images, Karwai Tang)

Przygotowania do koronacji króla Karola od początku nie szły gładko. Wiele zespołów odmawiało występu na imprezie, kontrowersje wzbudzała też kwestia obecności Meghan Markle i księcia Harry'ego. Mimo że oboje otrzymali zaproszenia, nie chcą przyjechać, o ile nie zostanie spełniona lista ich oczekiwań.

Książę William i Kate Middleton boją się o George'a?

Kontrowersje dotyczą także kwestii obecności na uroczystościach wnuków nowego monarchy. Chociaż dzieci księcia Williama i Kate Middleton są mile widziane, tak Meghan Markle i młodszy brat następcy tronu muszą zostawić pociechy w domu. To również jest kością niezgody.

Jak informuje "Mirror", księciu została powierzona jedna z ról do wykonania w trakcie ceremonii koronacji. Kate Middleton i książę William nie są jednak przekonani, czy aby chłopiec powinien był się jej podjąć. Obawiają się, że ich 9-letni syn nie jest jeszcze gotowy na podobną odpowiedzialność.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Księżna Kate i książę William nie mogą się rozwieść? "Etykieta królewska im na to nie pozwoli" (KLIKA PUDELKA)

Książę William i Kate Middleton martwią się, że ich najstarszy syn może nie unieść presji, jaką niesie za sobą wypełnianie tak poważnych obowiązków. Dodatkowo jego rola mogłaby zostać negatywnie odebrana przez opinię publiczną, co mogłoby się odbić na oficjalnym wizerunku chłopca.

Kulisy przygotowań do ceremonii koronacji oraz obawy Kate i Williama przedstawił Tom Quinn. Znany pisarz i ekspert od brytyjskiej rodziny królewskiej jest przekonany, że sam następca tronu źle wspomina niektóre z obowiązków, jakie wykonywał w młodych latach i dlatego tak zależy mu na chronieniu syna.

William i Harry byli czasem zmuszani do uczestniczenia w oficjalnych wydarzeniach, w których nie powinni byli uczestniczyć – podkreślił Tom Quinn (The Post).
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić