Kwaśniewska o Konfederacji. Przytacza mocny wpis

67

Wybory parlamentarne 2023 w Polsce zbliżają się wielkimi krokami. Aleksandra Kwaśniewska, córka byłego prezydenta podkreśla, że coraz więcej osób sugeruje jej, aby zagłosować na Konfederację. Jak na to odpowiedziała?

Kwaśniewska o Konfederacji. Przytacza mocny wpis
Kwaśniewska ostro o Konfederacji. Miażdży ich program (Licencjodawca, AKPA)

Głosowanie do Sejmu i Senatu RP odbędzie się w najbliższą niedzielę 15 października. W czasie wyborów Polacy zdecydują o przyznaniu 460 mandatów poselskich oraz 100 mandatów senatorskich.

Aleksandra Kwaśniewska na swoim Instagramie tłumaczy, że coraz więcej kobiet przekonuje ją, że warto zagłosować na Konfederację ze względu na ich program wyborczy. Ona sama przytacza kilka fragmentów, które nie zostawiają złudzeń.

Konfederacja i Mentzen są co prawda za torturowaniem kobiet, przyzwalaniem na przemoc fizyczną wymierzoną w kobiety i dzieci, wprowadzeniem fundamentalistycznej dyktatury wyznaniowej ze średniowiecza, ale mają za to... - czytamy przytoczony wpis na profilu u Kwaśniewskiej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ogromne kwoty dla "gwiazd TVP". Posłanka mówi wprost

Program wyborczy Konfederacji nosi tytuł "Konstytucja Wolności". Ukraińcy zdaniem Konfederacji powinni jak najszybciej opuścić Polskę. Spora część programu partii jest nakierowana na gospodarkę.

Kluczową zmianą ich programy jest likwidacja "rozdawnictwa" - np. 13. i 14. emerytury, likwidacja 300 plus (wyprawki szkolnej). Oprócz tego Konfederacja chce znieść w sumie 15 podatków.

Absolutnie odklejony program gospodarzy, który doprowadziłby nas do ruiny i skutkowałby dramatycznym obniżeniem życia 95 procent rodzin. Propozycje Konfederacji sprawiłyby, że wpływy do budżetu państwa byłby niższe o 244 miliardy złotych rocznie. Wydatki państwa spadły by o 55 miliardów. Dziura budżetowa wyniosłaby 189 miliardów - czytamy w kolejnym przytoczonym wpisie.

Wybory 2023 wraz z referendum

Warto przypomnieć, że zgodnie z decyzją Sejmu, w dniu wyborów parlamentarnych odbędzie się ogólnopolskie referendum. Ze względu na zbieżność terminów głosowań, odbędą się one w tych samych lokalach, a ich obsługą będą zajmować się te same komisje.

Wyborcy, którzy 15 października udadzą się do lokali wyborczych będą mogli pobrać trzy karty - kartę wyborczą do Sejmu, kartę wyborczą do Senatu oraz kartę referendalną. Udział we wszystkich głosowaniach jest dobrowolny.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić