aktualizacja 

Ledwo powstrzymał łzy w "Wiadomościach". Uderzył w TVN

216

TVP od jakiegoś czasu nie ustaje w atakach na TVN. We wtorek w "Wiadomościach" pojawił się materiał, w którym wypowiedział się były pracownik TVN. Nie zabrakło ostrych słów w stronę konkurencyjnej dla TVP stacji.

Ledwo powstrzymał łzy w "Wiadomościach". Uderzył w TVN
Kamil Różalski niemal płakał w materiale TVP uderzającym w TVN (fot. TVP)

Edyta Lewandowska zapowiedziała wtorkowy materiał "Wiadomości" pod tytułem "Hipokryci z TVN" autorstwa Anny Olszak w wymowny sposób. - Cała prawda, całą dobę nie wytrzymała zderzenia z tą historią - powiedziała.

Widzowie szybko dowiedzieli się, że bohaterem tego fragmentu jest Kamil Różalski. Ten operator obrazu przez ponad 20 lat był związany z TVN, ale jego relacje z tą stacją nie są najlepsze. Walczy z byłym pracodawcą o zaległe składki i ustalenie stosunku pracy co najmniej od 2021 r.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz: Duże zmiany w TVN. Fala odejść i zwolnień

W Wirtualnych Mediach możemy przeczytać, że mężczyzna zarzuca TVN poważne naruszenia praw pracowniczych. Chodzi zwłaszcza o "grupy osób, które kilka lat temu pod presją zwierzchników musiały przejść z etatów na umowy cywilnoprawne".

Proces, który Różalski wytoczył TVN, został pod koniec lipca zawieszony na wniosek TVN. Mężczyzna poinformował na Twitterze, że sprawa ruszy do przodu po tym, jak rozstrzygnie swój spór z ZUS. A to może jeszcze potrwać.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Żadnym zaskoczeniem nie będzie, że w materiale programu TVP nie podano tych informacji. Skupiono się w zamian na czym innym. Różalski oskarżył na wizji swoją byłą stację o mobbing i prześladowanie pracowników.

- Czułem się jak śmieć - mówił do kamery Różalski. Mężczyzna musiał prosić o chwilę przerwy, aby uspokoić emocje. Widać było, że ledwo powstrzymywał łzy.

- Człowiek popada w coraz gorszy stan przez upadlanie, szantażowanie - dodał. Stwierdził, że TVN to "bagno, o którym wiedzieli niemal wszyscy". Podkreślił, że góra miała przyzwalać na traktowanie podwładnych w taki, a nie inny sposób.

- Jeden z przełożonych w TVN24, szef działu realizacji, zwracał się do swoich podwładnych per "ty pedale" - wyznał Różalski.

"Wiadomości" zareagowały w swoim stylu. Podbiły to materiałem TVN o Paradzie Równości o wyraźnie pozytywnym wydźwięku.

- Jak można w jednym obszarze być nieuczciwym, kraść, niszczyć ludzi, a w drugim być uczciwym w stosunku do widowni? Nie wierzę w to - skomentował Różalski, który "przez TVN stracił pieniądze, zdrowie i zawód".

Różalski zapewnił, że teraz jest już u niego lepiej. Skorzystał z pomocy specjalistów i obecnie zajmuje się zupełnie inną profesją - jest hodowcą kóz.

Autor: KDH
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić