aktualizacja 

Linda ostro o Kościele Katolickim. Tak odpowiedział mu ksiądz

1337

Głośnym echem odbiły się słowa Bogusława Lindy. Aktor twierdzi, że Kościół katolicki "rozwalił naród". Na wypowiedź Lindy zareagował popularny na TikToku ks. Sebastian Picur.

Linda ostro o Kościele Katolickim. Tak odpowiedział mu ksiądz
Bogusław Linda skrytykował Kościół katolicki w Polsce. (AKPA, )

Bogusław Linda kilka dni temu był gościem Małgorzaty Domagalik w programie "Niech gadają" na Kanale Sportowym na YouTube. Aktor nie przebierał w słowach. Stwierdził, że najgorszą rzeczą, która przytrafiła się Polsce, jest katolicyzm.

On tu wszedł i rozpie***ł nasz kraj. Kościół rozwalił ten kraj, ogłupiając ludzi. Jak długo nie można było tłumaczyć Biblii. A po co tłumaczyć, jak ludzie zaczną czytać i rozumieć, o czym jest? Lepiej mówić po łacinie msze, prawda? Dlaczego ludzie mają wiedzieć, że wcześniej nie było piekła, tylko wymyślono to po to, żeby sprzedawać odpusty? Po co to jest wszystko? Kościół utrzymuje głupotę w tym kraju, niestety. Jest mi przykro z tego powodu - mówił Linda.

Ks. Sebastian Picur, który jest nie tylko kapłanem, ale także popularnym tiktokerem nie mógł przejść obojętnie wobec słów aktora. Na swoim kanale opublikował odpowiedź na zarzuty Bogusława Lindy.  

Odsyłam do greckich tekstów Ewangelii, z których kościół korzysta od pierwszych wieków. Tam Ewangeliści pozostawili nam relacje wielokrotnych konfrontacji Chrystusa z szatanem, a także tego, że pan Jezus potwierdzał istnienie piekła. Rzeczywistością, która także niejako potwierdza empirycznie istnienie szatana, a tym samym piekła, są egzorcyzmy - powiedział ks. Picur.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Zobacz także: Kubańczyk o groźnym incydencie podczas finału WOŚP: "Chłopak stał pod sceną i miał dwa noże"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić