Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Linda się nie hamował. Odpowiedź na antenie Radia Maryja

1763
Podziel się:

Dariusz Matecki w mocnych słowach na antenie Radia Maryja skrytykował ostatnią wypowiedź Bogusława Lindy na temat Kościoła katolickiego. - Wypowiedzi podobne do tej Bogusława Lindy pokazują rażący brak wiedzy ze strony aktorów - stwierdził prezes Solidarnej Polski na Pomorzu Zachodnim.

Linda się nie hamował. Odpowiedź na antenie Radia Maryja
Bogusław Linda skrytykował Kościół katolicki w Polsce (AKPA, )

Głośnym echem odbiły się słowa Bogusława Lindy. Aktor w ostatniej rozmowie z Małgorzatą Domagalik w programie "Niech gadają" na Kanale Sportowym na YouTube stwierdził, że najgorszą rzeczą, która przytrafiła się Polsce, jest katolicyzm.

On tu wszedł i rozpie***ł nasz kraj. Kościół rozwalił ten kraj, ogłupiając ludzi. Przecież lepiej było odprawiać msze po łacinie, żeby nikt niczego nie rozumiał. Lepiej było nie tłumaczyć Biblii, bo jeszcze ludzie dowiedzieliby się, że piekło zostało wymyślone. A tak można było zarabiać na odpustach. Kościół po prostu utrzymuje głupotę w tym kraju - mówił Linda.

Prezes Solidarnej Polski ostro o słowach Lindy

Wypowiedź aktora skrytykował Dariusz Matecki - prezes Solidarnej Polski na Pomorzu Zachodnim, radny Miasta Szczecin oraz prezes Fundacji Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu, który w poniedziałek był gościem Radia Maryja.

Kiedy słyszę aktorów, piosenkarzy, którzy wypowiadają się na tematy polityczne lub religijne, to cała sympatia do ich twórczości nagle znika, ponieważ mówią czasem takie głupoty, że łapię się za głowę. Przykładem tego jest wypowiedź Bogusława Lindy, jednego z najbardziej znanych polskich aktorów. (...) Wypowiedź aktora (z punktu widzenia historycznego) jest kłamstwem, jest abstrakcyjnie głupia - ocenił Dariusz Matecki na antenie Radia Maryja.

Prezes Solidarnej Polski podkreślił, że "Kościół katolicki współtworzył państwo polskie od zarania naszej państwowości. Kościół katolicki niósł edukację, wiedzę i kulturę. Z Kościoła katolickiego bardzo często wychodziły osoby, które dziś są znane z historii, są znanymi naukowcami, które kształtowały polskość. Dla wielu polityków (również dla mnie) Kościół katolicki jest nierozerwalnie związany z polskością".

Wypowiedzi podobne do tej Bogusława Lindy pokazują rażący brak wiedzy ze strony aktorów. Kościół katolicki nawet w minionym XX wieku był ostoją polskości. W czasie zaborów, wojen, kryzysów, komunizmu Kościół katolicki był ostoją. To przedstawicieli Kościoła katolickiego okupanci (Niemcy, Rosjanie, Ukraińcy) masowo mordowali, jako elitę naszego społeczeństwa. W czasie komunizmu to Kościół katolicki mówił prawdę o polskiej historii, mówił o Katyniu, bronił działaczy "Solidarności". Dzięki Kościołowi katolickiemu idee wolnościowe przetrwały, a księża byli za to mordowani. Te czasy są nam bliskie, bo wiele Polaków pamięta je doskonale - mówił gość toruńskiej rozgłośni.

Złe wzorce dla młodych - Jerzy Urban i Bogusław Linda

Polityk wskazał także, że nienawiść do Kościoła katolickiego przybiera na sile m.in. przez złe autorytety. - Niestety, obecnie ludzie pokroju Jerzego Urbana przeżywają swoją nową medialną młodość. Człowiek, który szczuł na Kościół katolicki, tworzył wielką falę nienawiści w czasach komuny, dziś triumfuje. Dziś jego media znowu są popularne wśród młodzieży, w czasach demokracji, a nie komunizmu. Jednak mało kto wspomina, kim jest Jerzy Urban i co zrobił w przeszłości. Wielka fala nienawiści w stosunku do Kościoła katolickiego wynika z tego, że obecnie wiele młodych ludzi wzoruje się na postaciach, takich jak Jerzy Urban czy Bogusław Linda - zaznaczył polityk Solidarnej Polski.

Dariusz Matecki ubolewa także nad tym, że w Polsce nikt nie ponosi odpowiedzialności za znieważanie katolików.

Z wielką przykrością muszę powiedzieć, że bardzo łatwo w Polsce "trafić za kratki", jeśli znieważa się wszystkich innych, tylko nie Polaków, katolików. (…) Każda zniewaga to zło i należy to potępiać. Należy uczyć społeczeństwo, że nie można nikogo dyskryminować ze względu na narodowość i religię. Niestety, widzimy wielką dysproporcję w wymiarze sprawiedliwości o podejście w tych kwestiach - ocenił polityk, który na Facebooku podsumował, że Linda "zaprezentował skrajnie niski poziom polskiego celebryctwa".
Zobacz także: Bogusław Linda o Powstaniu Warszawskim. Dosadne słowa aktora. Zawsze aktualne
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1763)
Zobaczysz póź...
4 miesiące temu
Prawda jest taka że w momencie śmierci nawet najgorszy zagorzały ateista sra w gacie ze strachu i woła kogoś o pomoc. To jest moment konfrontacji gdzie tracisz naprawdę grunt pod nogami i nie wiesz gdzie idziesz. (Najczęściej woła Boga, chociaż jak ktoś jest zawistny to stara się tą myśl oddalić)
Prawda
5 miesięcy temu
8 luty podpisanie rezolucji przez Szymborską i Miecugowa potępiającą księży którzy zostali zabici przez komunistòw
To znaczy że ...
5 miesięcy temu
Linda jest jak winda - porusza się jedynie dół-góra-dół częściej pusta owa Linda jak większość cele-bytów :(
Polak
5 miesięcy temu
Brak szacunku do wiary i tradycji Polskiej źle się dla nas skończy.Jak dojdzie do wojny to tego szacunku nauczy nas Ruski ale batem do cerkwi prawosławnej
Adam N 1973
5 miesięcy temu
@ prawda. Prawda NIGDY nie leży pośrodku! Chrześcijaństwo jednoznacznie należy ocenić na WIELKI PLUS w historii Europy i świata. Gdyby nie chrześcijaństwo, to do dzisiaj normą w świecie było niewolnictwo, tak jak w niektórych krajach islamu jeszcze teraz, w XXI wieku. Zresztą w Arabii Saudyjskiej, Kuwejcie i emiratach niewolnictwo jest nadal w szczątkowej formie, w postaci prawodawstwa które pozwala sprowadzić pracownika z zagranicy i pozbawić go większości praw. W Europie jest to przestępstwo, chociaż też takie przypadki mają miejsce, tyle że tutaj jest to znikomy margines. Na półwyspie Arabskim, a także w Sudanie i Mauretanii to jest NORMA. I przestań powtarzać brednie o wyprawach krzyżowych. To była reakcja na fakt, że Turcy seldżuccy zagrozili Bizancjum i zabronili chrześcijańskim pielgrzymom odwiedzać Ziemię Świętą. Wcześniej Arabowie nie robili trudności i nie było krucjat. A teraz co do minusów. Wiadomo że Kościół tworzą ludzie, grzesznicy. I takimi było wielu biskupów a nawet papieży. Często dla władzy i ambicji dopuszczali się rzeczy podłych, a nawet zbrodni. Ale to chrześcijaństwo zapoczątkowało humanizm. I dzięki chrześcijaństwu przetrwała kultura antyczna. Nie byłoby postępu bez chrześcijaństwa. Nie byłoby Kopernika, Erazma z Rotterdamu, a nawet Woltera czy socjalizmu. BYŁBY ISLAM !!! A ty jeśli w ogóle byś istniał, co raczej niemożliwe, to pięć razy w ciągu dnia kłaniałbyś się w kierunku Mekki
Tolerancja
5 miesięcy temu
Pani Janda wyzywa ludzi od prostytutek pan Stuhr naśmiewa się z tragedii Smoleńskiej a pani Kurdej pluje na żołnierzy.Pan Maleńczuk biję chłopaka z transparentem prolife.I grono celebrytòw ulegający lewackiej propagandzie jak pan Linda plujących na tradycje i wartości chrześcijańskie
.....
5 miesięcy temu
Moda na plucie to co Polskie tradycje wśród celebrytòw to jakaś moda i zakompleksienie chyba
Vinci
5 miesięcy temu
Boguś znowu będzie płakał, że ma depresję. Było się wypowiadać bez konsultacji? Trzeba mówić o swoich rolach, o sztuce , zachęcać ludzi do pogłebionego korzystania ze sztuki filmowej, opowiadać ciekawie o sztuce . Nie wcinać się między wódkę i zakąskę i zabierać księżom chleb. Jak ludzie będą cię chcieli pytać o religię - to cię znajda i sami zapytają . Czekać.
prawda
5 miesięcy temu
Prawda lezy po środku:owszem Kościół Katolicki wniosl sooro dobra, ale tez duzo zła i zaklamania,chocby np.wyprawy krzyzowe, polowanie na czarownice, kilku papiezy wiodlo zycie rozpustnew klasztorsch sredniowiecznych tez dochodzilo do rozpusty, a i teraz mamy wiele przypadkow pedofilii i jej ukrywania, a takze zło dzialo w placowkach opiekunczych prowadzonych przez zakonnice-to wszystko wbrew gloszonym naukom dla wiernych i nakazom wiary! Wg mnie właśnie to zaklamanie podwaza wiarę w nauki kościoła, co nie musi oznaczac utraty wiary w Boga-Stwórcy, o ktorego istnieniu bardziej dobitnie swiadczy Jego doskonale dzielo-wspanialy wszechświat, niz różne teorie religijne tworzone przez ułomnych ludzi!
Radca
5 miesięcy temu
Ksiądz Robak się wypowiedział.
Radca
5 miesięcy temu
A Bogusia Linde rozwaliła wóda i oto skutki tego błogosławionego przez aktorów trunku.
123456
5 miesięcy temu
Bogusław Linda to żaden autorytet. Obwiniac Kościół za wiele rzeczy, ale pewnie sam nie we wszystko wierzy. Może chce być oryginalny. Jakie przekazuje wartości swojemu dziecku. Rodzice nie będą wieczni, a dziecko wychowane bez Boga stanie kiedyś w obliczu pustki i beznadziei. Oby tak nie było, gdyż nikomu nie życzę trudnych chwil w życiu. Jak Bóg jest wśród Nas, to łatwiej nam pogodzić się z wieloma trudnościami. Bóg zawsze poda rękę i pocieszy. A czego się chwytać w życiu jak nie ma Boga? Sami jesteśmy za słabi bez Jego pomocy. Skąd ta a wersja w ludziach do Kościoła?Niby naród katolicki, a Boga się nie boją? To przerażające co piszę Linda. Niech ma swoje zdanie, bo takie jest Jego prawo, ale niech nikogo nie indoktrynuje takimi głupotami. Może jeszcze kiedyś przypomni sobie o Bogu. Oby nie za późno.
Adam N 1973
5 miesięcy temu
Linda udowodnił swoją głupotę. Gdyby nie to że kneź Mieszko zmusił swoich poddanych do przyjęcia chrześcijaństwa, to dzisiaj cały teren Polski byłby w granicach Niemiec. Tylko nie łudźcie się, że bylibyście teraz Niemcami. Nie istnielibyście. 3/4 waszych przodków by zabito jakieś 800 lat temu, tak jak to się stało na terenach obecnej Brandenburgii i Meklemburgii
Wiara w kogo?
5 miesięcy temu
Rubaszni panowie w sutannach. Żyjący ponad stan. Obrzydliwi, kłamliwi, uważający się za coś lepszego. Grzmiąc z ambon pouczają lud, wiernych, a sami grzeszący, bo przecież kolega czy koledzy ich wyspowiadają i mogą dalej grzeszyć i omamiać ciemnotę. Jeżeli nawet głoszą niby wiarę to wypaczają ją pod swoje potrzeby. A na ich modłę podobnie robią wierni kościołowi. Jak grzeszą, robią źle bliźnim to ich przecież wyspowiadają… i jest wszystko w porządku. Mogą grzeszyć do woli. Ot nasza wiara ;) Bywają normalni księża, ale to wyjątki i rzadkość.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić