aktualizacja 

McDonald's zamknięty. W Rosji rozpacz. Tak zareagował gwiazdor

Niedziela 13 marca była ostatnim dniem, w którym restauracje McDonald's były otwarte w Rosji. Niektórzy mieszkańcy byli zrozpaczeni - panista Luka Safronow tak się zezłościł, że przykuł się do drzwi jednej z restauracji. Na miejscu interweniowały służby.

McDonald's zamknięty. W Rosji rozpacz. Tak zareagował gwiazdor
Znany artysta protestował przeciwko zamknięciu McDonald's (Twitter)

Luka Safronow, rosyjski pianista, postanowił zaprotestować przeciwko zamknięciu restauracji sieci McDonald's w Rosji. Muzyk, syn malarza Nikasa Safronowa i pianistki Inny Zatrawkiny, przykuł się do drzwi jednej z restauracji, co zostało nagrane i opublikowane w sieci.

Karmili nas tym jedzeniem przez 30 lat, mówili, że je kochają i że my też powinniśmy je pokochać, a teraz nas opuszczają - rozpaczał Safronow.

Na miejscu interweniowały służby, a muzyk został usunięty sprzed restauracji. Kilka godzin później udostępnił na Instagramie krótkie oświadczenie, z którego wynika, że za swoje zachowanie otrzymał mandat. Podziękował także wszystkim za wsparcie w proteście.

McDonald's wstrzymuje działalność w Rosji

McDonald's ogłosił niedawno, że zamyka wszystkie 850 restauracji znajdujących się w Rosji. Po decyzji koncernu do lokali w całym kraju pojawiły się ogromne kolejki. Niektórzy robili zapasy i sprzedawali je później w internecie.

Na rosyjskim portalu Avito pojawiły się setki ofert. Rekordowa opiewała na 50 tysięcy rubli (ponad 2 tys. zł). W skład oferty wchodziły: Big Taystee, Mont Blanc Burger, cheeseburger, duże frytki, duże ziemniaki Country, coca-cola i sosy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: Pomoc uchodźcom z Ukrainy od polskich firm. Czy rząd je wesprze?
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić