Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
MDO
|

Mieli na weselu 78 gości. Po liczeniu kopert panna młoda przeżyła szok

1424
Podziel się

Panna młoda miała wielką nadzieję na to, że zawartość kopert będzie na tyle duża, że zwróci się koszt wesela. Gdy wszystko przeliczyła, była w totalnym szoku.

Mieli na weselu 78 gości. Po liczeniu kopert panna młoda przeżyła szok
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)
bFdNHXtx

Wesele to spory wydatek. Przekonała się o tym Natalia. Do ślubu przygotowywała się bardzo długo i starannie. Z jednej strony nie chciała mieć hucznej imprezy, a z drugiej nie hamowała się z wydatkami.

Wierzyła bowiem, że koszty zwrócą się dzięki kopertom ślubnym. Mocno się jednak rozczarowała. Według niej goście nie wywiązali się ze swojego "obowiązku".

6 tysięcy? Powiem wprost, to jakaś kpina i nieśmieszny żart - napisała oburzona kobieta na forum WP Kafeteria, ujawniając, że zaprosiła 78 gości.
bFdNHXtz

Wesele. Była rozczarowana zawartością kopert

Reakcja Natalii podzieliła internautów. - To może trzeba było sprzedawać bilety wstępu na wesele? - zapytał jeden z komentujących.

Robienie wesela dla zysku to jest kpina. Jak możesz wyliczać swoim gościom, ile ci dali? Ja myślałem, że zaprasza się osoby, z którymi się chce celebrować ten ważny dzień, a nie takich, którzy mi sponsorują imprezę. W jakich czasach my żyjemy? - zauważył internauta.
bFdNHXtF

Inny podkreślił, że każdy daje w kopertę tyle, na ile go stać. Ocenił, że kobieta mogła nie organizować wielkiego balu, jeśli nie miała na to pieniędzy.

Byli też tacy, którzy zrozumieli rozczarowanie Natalii. Podkreślali, że oczywiście każdy daje tyle, ile może, ale średnia 100 zł na kopertę to już "trochę kpina".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdNHXua
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1424)
wrzosia
miesiąc temu
My mieliśmy malutkie przyjęcie i się koszty zwróciły, a jeszcze irobota dostaliśmy i kilka innych potrzebnych sprzętów. :)
jure
2 miesiące temu
Otwieraj kopertę tuż po otrzymaniu, a kasę wkładaj do skrzyneczki. Wszyscy będą mieli ładne miny. Polecam. Drugi sposób to podpisywanie kopert. Zwyczaj jest taki, żeby dać przynajmniej 1000 zł od pary. Quźwa, czy wy nie chcielibyście otrzymać większe prezenty? Prezent to forma wspomożenia nowożeńców na nowej drodze życia. Od siebie dodam, że już w połowie lat 90-ch wkładałem 800 za parę, podpisywaliśmy kopertę wraz z życzenia dla nowożeńców. Podpisujemy, bo jednego razu dowiedzieliśmy się o podejrzewaniu nas o pustą kopertę (chamstwo). Z tymi krewnymi zerwaliśmy wszelkie kontakty. I nie żałuję. Wesele to również wielka impreza dla gości. Jeśli jesteś sknerą to nie przyjmuj zaproszenia, a kasą się udław, jeśli ci żal dupę ściska.
młody (pan)
2 miesiące temu
Teraz wesela robi się dla zysku?
bFdNHXub
niestety
2 miesiące temu
No cóż wiedzieli że NOWY ŁAD się zbliża.
c....ka
2 miesiące temu
po weselu przeżyła szok jak zaglądnęła sobie w krok.
c....ka
2 miesiące temu
po weselu przeżyła szok jak zaglądnęła w krok.
ccc
2 miesiące temu
inflacja, .... ludzie oszczędzają
inga
2 miesiące temu
robilismy z mezem dwa wesela dla dzieci i nikomu do głowy nie przyszło aby wymagac od gosci nie wiem jakich datków po to byli aby z nami dobrze sie bawili
w czym proble...
2 miesiące temu
Standardem jest, że daje się mniej więcej tyle, ile kosztuje jeden talerzyk - 100 - 1000 zł . Jednak jeżeli ktoś robi imprezę, by się zwróciła tzn., że tylko udaje przebiegłą . Więcej dają rodzice, chrzestni, ewentualnie świadkowie, a reszta - ile uważa . Jeżeli para nie gustuje w trunkach, to nawet wydanie 200 złotych wystarczy na pokrycie konsumpcji . Koszty wynajmu lokalu, orkiestry i fotografa, trzeba brać na siebie .
ziut
2 miesiące temu
kiedyś w czasach niesłusznego ustroju, wesela robiło się nie z myślą o jakimkolwiek zarobku ale dla wspólnego cieszenia się ze związku dwojga ludzi. Zapraszano najbliższych, przyjaciół i cieszyło się kiedy skorzystali z zaproszenia. Danie komuś pieniędzy było by przyjęte za zniewagę. Drobne prezenty rzeczowe tak ,koperty z pieniędzmi nawet nie przyszły by komuś na myśl. Teraz to tak wygląda jakby wesele robiło się dla zarobku a nie uhonorowania najbliższych. Nie stać mnie to nie robię a tak to wygląda zapraszam na przyjęcie ale płać za siebie -ładne zaproszenie. TFU !!!
jorg
2 miesiące temu
Ale blondynka. Zapraszam to stawiam. Moze goscie sie zle bawili albo zarcie bylo zbyt koszerne
etam
2 miesiące temu
Za dużo gości z firmy (KK) :))
Racjonalizato...
2 miesiące temu
A mogli młodzi wpuszczać za wejściówkami po 200 PLN od łebka. No i oczywiście zrobić płatny bufet. Kanapka 10 PLN, drink 25 PLN, sałatka 10 PLN, kawałek toru weselnego 40 PLN itp. Toaleta też płatna. Małe - 5 PLN, duże 12 PLN, papier toaletowy 1 PLN od każdej perforowanej odrywki... Zwróciło by im się.
bFdNHXtT
Rozalia
2 miesiące temu
A na moim weselu był ksiądz, jeden z dalszych krewnych. W jednej z kopert znalazłam obrazek ze św. Antonim, podpisany 'Bóg zapłać'. Ciekawe od kogo tę kopertę dostałam?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić