aktualizacja 

Mówiła o amerykańskich żołnierzach w Polsce. Zobaczyli to na jej półce

Dziennikarka i reporterka z CBS News w niedzielę mówiła na antenie o amerykańskich wojskach, które przybyły do Polski. W tle były półki wypełnione książkami. Wprawne oko korespondenta Marka Wałkuskiego dostrzegło na nich coś, co go zadziwiło. Postanowił podzielić się zdjęciem kadru na Twitterze. Co ciekawe, głos wkrótce zabrała sama Olivia Gazis.

Mówiła o amerykańskich żołnierzach w Polsce. Zobaczyli to na jej półce
Olivia Gazis w studio CBS (CBS, CBS News)

Reporterka CBS News tłumaczyła na antenie, dlaczego amerykańskie wojska przybyły do Polski. Oglądając jej wypowiedź Marek Wałkuski, korespondent Polskiego Radia z USA, na co dzień relacjonujący wydarzenia w Białym Domu, dopatrzył się w tle jej mieszkania książki, która go zdziwiła.

Na półce leżały bowiem "Wiersze zebrane" polskiego poety Zbigniewa Herberta. Skąd znajomość tego typu dzieła u reporterki, która współpracuje z amerykańską telewizją?

Reporterka CBS News odpowiedziała polskiemu korespondentowi

Ku zdziwieniu twitterowiczów, a także samego Marka Wałkuskiego, Olivia Gazis zdecydowała się odpowiedzieć na tę nurtującą wszystkich kwestię. Pod wpisem korespondenta dodała komentarz.

Dziękuje bardzo za uwagę. Nazwisko panieńskie - Andrzejczak. Jestem bardzo dumna ze swoich polskich korzeni. (Poezje Szymborskiej, Miłosza stoją tuż obok pana Herberta). "Bądź odważny, gdy rozum zawodzi, bądź odważny". Serdecznie pozdrawiam - odpisała [wpis redagowany].

Internauci byli zachwyceni. W komentarzach chwalili reporterkę.

Szacunek, pani Olivio! - czytamy.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić