aktualizacja 

Nauczycielka zobaczyła Przybylską na wózku. Jej słowa poruszają

7

W tym roku minie dziewiąta rocznica śmierci Ani Przybylskiej. Uwielbianą przez Polaków aktorkę wspomina jej nauczycielka z gdyńskiego liceum, Dorota Twarowska. Poruszające wspomnienia związane ze zmarłą gwiazdą wyciskają łzy.

Nauczycielka zobaczyła Przybylską na wózku. Jej słowa poruszają
Ania Przybylska (AKPA, AKPA)

Ania Przybylska chodziła do IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni. Do tej samej szkoły chodziła jej córka Oliwia. Jakiś czas temu na ścianie szkoły odsłonięto mural na którym widnieje Przybylska z dziećmi. Dorota Twarowska uczyła aktorkę języka angielskiego. Jak wspomina ją anglistka?

Uczyłam ją angielskiego przez cztery lata. Maturę zdała w 1997 roku. To była super dziewczyna, znali ją wszyscy - wspomina pani Dorota w rozmowie z "Faktem".

Nauczycielka zdradziła, że Ania w trzeciej klasie chciała zdawać na maturze biologię, by aplikować na kierunek lekarski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Mama Anny Przybylskiej wspomina córkę
Z perspektywy czasu dobrze, że to nie wyszło. Ona była szalona, miała bajerę, byłą wielką komediantką, urodzoną aktorką. A jednocześnie to była taka skromna, prawdziwa dziewczyna z sąsiedztwa. Kiedyś ją zaprosiłam, już po latach, do szkoły, gdy występowała w "Złotopolskich", jako kobietę sukcesu. A ona mówi mi: "pani profesor, ja nie jestem żadną kobietą sukcesu!". Powiedziałam jej, że owszem, bo spełnia swoje marzenia - wspomina nauczycielka angielskiego.

"Pamiętam Anię na wózku"

Informacje o poważnej chorobie i śmierci Ani Przybylskiej wstrząsnęły jej nauczycielami - Nie wierzyłam, że Ania umarła. Wiem, że ona wolałaby tu nawet cierpieć, ale być, bo naprawdę kochała życie. Pamiętam Anię na wózku, ale nie chcę jej takiej pamiętać, wolę tę cudną dziewczynę z pięknymi oczami i głosem, który jest niepowtarzalny. Oliwka mnie zabije, ale ma tę chrypę matki, bardzo fajną - wyznała Dorota Twarowska ("Fakt").

Ania Przybylska zmarła 5 października 2014 r. w swoim rodzinnym domu w Gdyni Orłowie.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić