aktualizacja 

Neo-Nówka szokuje na antenie Polsatu. Skecz o wyborcach PiS-u i TVP hitem

940

Nie milkną echa skeczu, który zaprezentowała Neo-Nówka na antenie Polsatu. Grupa kabaretowa odegrała scenkę, w której poróżnieni politycznie członkowie rodziny kłócą się przy wigilijnym stole. Autorzy nie zostawili suchej nitki na wyborcach PiS-u oraz widzach TVP.

Neo-Nówka szokuje na antenie Polsatu. Skecz o wyborcach PiS-u i TVP hitem
Skecz Neo-Nówki zaskoczył widzów (Twitter)

30 lipca był wyjątkowym dniem dla fanów kabaretu w Polsce. To właśnie wtedy w Koszalinie odbył się 27. Festiwal Kabaretu Koszalin, czyli "Wakacje all incluSyf". Na scenie amfiteatru wystąpili Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Neo-Nówka, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Jurki, Kabaret Chyba, Kabaret z Konopi, Kabaret Rak oraz Wojciech Kamiński. Gospodarzem wieczoru był Koń Polski. Impreza transmitowana była w Polsacie.

Szerokim echem odbił się skecz, który zaprezentowała Neo-Nówka. Grupa kabaretowa wzięła na warsztat scenkę "Wigilia" z programu sprzed 4 lat. Trzej członkowie wcielają się w role dwóch braci i ojca, rozmawiających przy wigilijnym stole. Tym razem ich występ został jednak zmodyfikowany. Ostrą wymianę zdań na temat sytuacji politycznej w Polsce mocno zaostrzono oraz zaktualizowano.

"Wiesz ile za to można by było dzieci wyleczyć?

Autorzy wymienili w skeczu największe grzechy PiS-u. Grupa przez pół godziny drwiła z rządu, TVP i wyborców PiS. Roman Żurek wcielający się w oczytanego opozycjonistę powiedział do swojego rozmówcy (brata, zwolennika PiS) na scenie, że "żyje w kokonie informacyjnym i nie docierają do niego żadne zewnętrzne treści". Następnie opowiedział o wyborach kopertowych, 2 miliardach złotych na TVP, czy karze naliczanej Polsce za użytkowanie elektrowni w Turowie. Wygłoszone przez niego przemówienie spotkało się z oklaskami publiczności.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Szczególnie mocny fragment dotyczył lęków wyborców PiS. Roman Żurek w rozmowie ze scenicznym bratem stwierdził, że zwolennicy partii rządzącej wszędzie widzą wrogów. Wymienił, że wśród nich są m.in. Niemcy, Francuzi, Żydzi, nauczycielki, czy kobiety. Na koniec podkreślił, że ten nie lubi też gejów, co jest paradoksem, gdyż "nie przeszkadza mu, że rząd r**ha go codziennie".

"Neo-Nówka wyczuła skąd wieje wiatr"

Występ przypadł do gustu publiczności. Sądząc po reakcjach gości brakowało tam zwolenników obecnej władzy. Gdy jeden z kabareciarzy powiedział w odgrywanej scence, że ogląda wiadomości o 19:30 w amfiteatrze rozległy się gwizdy i buczenie. Po chwili tak samo zareagowano na krytykę TVN-u. Występ Neo-Nówki odbił się szerokim echem w mediach społecznościowych. Był komentowany zarówno przez przeciwników, jak i zwolenników obecnej władzy.

Znakomite, ale jednocześnie smutne - podsumował komentujący.
Neo-Nówka wyczuła skąd wieje wiatr - stwierdził internauta.
Opozycja jest jak Neo-Nówka. Prymitywna, tandetna i chamska - skomentował zwolennik rządu.
Zobacz także: Tanie wycieczki na wakacje 2022? Ekspertka zdradza najlepsze daty
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić