Nie żyje Rusłana Pysanka. Grała m.in. w "Ogniem i mieczem"

Portal TSN podał informację o śmierci ukraińskiej aktorki i prezenterki telewizyjnej Rusłany Pysanki. Artystka zmarła w wieku 56 lat na ciężką chorobę, z którą się zmagała w ostatnich latach.

Nie żyje Rusłana Pysanka. Grała m.in. w "Ogniem i mieczem"
Rusłana Pysanka (Wikimedia Commons)

Portal TSN przekazał, że po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę Rusłana Pysanka uciekła do Niemiec. Tam zdiagnozowano u niej poważną chorobę, która okazała się śmiertelna. Nie podano, o jakie konkretnie schorzenie chodzi.

Pysanka była znana między innymi z roli wiedźmy Horpyny w filmie "Ogniem i mieczem" Jerzego Hoffmana. Grała również w takich produkcjach jak "Księżniczka na ziarnku grochu", "Czarna rada" czy "Rżewski kontra Napoleon" oraz "Moskal Czarodziej".

Poza tym prowadziła wiele programów telewizyjnych. Była choćby gospodynią reality show "Służbowy romans". Tworzyła w nim duet z późniejszym prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

Rusłana Pysanka nie żyje. Znali ją nie tylko w Polsce i Ukrainie

Pysanka występowała nie tylko w polskich i ukraińskich produkcjach. Grała też w filmach tworzonych przez Rosjan oraz Holendrów.

Rusłana Pysanka miała na swoim koncie trochę wyróżnień. To m.in. laureatka ukraińskiej Państwowej Nagrody im. Ołeksandra Dowżenki. W tym przypadku doceniona została za rolę w filmie "Moskal Czarodziej".

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić