Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska| 

Nigdy byście nie zgadli. Takie wykształcenie ma Maffashion

68

Maffashion, a właściwie Julia Kuczyńska wszystkim znana jest przede wszystkim jako influencerka. Kiedyś była jeszcze blogerką, czy jak to się mówiło na początku - szafiarką. Jej wykształcenie może jednak zadziwić fanów. Spodziewalibyście się, że z Julii taka zdolniacha?

Nigdy byście nie zgadli. Takie wykształcenie ma Maffashion
Maffashion (AKPA, AKPA)

Julia Kuczyńska od zawsze interesowała się modą. Nic więc dziwnego, że w wieku 21 lat założyła bloga modowego, gdzie wrzucała swoje stylizacje. Julia prezentowała na nim profesjonalne zdjęcia, wykonane przez fotografa gwiazd Łukasza Plewę.

Zanim do tego jednak doszło umieszczała je również na popularnym serwisie społecznościowym dla miłośników tej dziedziny - lookbook.nu. Tam była najpopularniejszą dobrze ubraną Polką.

W 2011, wraz z Jessicą Mercedes, prowadziła autorski program modowy J&J Fashion Show w Eska TV. W 2012 r., wraz z projektantką Martą Gajewską, stworzyła własną markę odzieżową Staff by Maff, która po latach upadła.

Później, w 2020 r. powróciła do pomysłu posiadania własnej marki ubrań, tym razem z projektantką Laną Nguyen. Eppram był strzałem w dziesiątkę, ponieważ w ich projekty doceniły światowe gwiazdy - m.in. Kourtney Kardashian czy Addison Rae. Niestety, marka została zamknięta.

Wykształcenie Maffashion

Julia jednak ma stabilną pozycję w modowym światku i zarabia krocie na wstawianiu swoich stylizacji m.in. na Instagramie.

Jest jednak idealnym przykładem na to, że nie trzeba mieć skończonych studiów, by znać się na swojej dziedzinie. Kuczyńska z wykształcenia jest bowiem... grafikiem.

A dokładnie rzecz biorąc ukończyła studia licencjackie na kierunku kulturoznawstwo o profilu grafika projektowa w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Warszawie. Wiedzieliście o tym?

Karolina Sobocińska, dziennikarka o2.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić