Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska| 

Oceniła Roxie Węgiel. Padły mocne słowa

63

Ada Fijał oprócz tego, że jest aktorką, ma mnóstwo pomysłów na inne formy artystycznego wyrazu. Jednym z nich jest muzyka, a drugim - moda. Od lat jej stylizacje są podziwiane przez Polki. W programie "Obgadane" Ada stanęła przed wyzwaniem - oceniła najpopularniejsze stylizacje gwiazd ostatnich miesięcy - w tym Roxie Węgiel.

Oceniła Roxie Węgiel. Padły mocne słowa
Ada Fijał o Roksanie Węgiel (AKPA, AKPA)

Ada Fijał jest niewątpliwie jedną z najlepiej ubranych polskich aktorek. Jej styl od lat podziwiają Polki. Jak sama przyznaje, choć z modą związana jest od zawsze, jej styl na przestrzeni lat ewoluował.

"Ubrana jak do cyrku"

- W szkole teatralnej ubierałam się na czarno. Nosiłam czarne golfy i spodnie, byłam bardziej po tej stronie, żeby się ukryć za ubraniem. Dopiero jak zaczęłam pracować w Warszawie i brałam udział w różnych sesjach, związanych właśnie z modą, to zauważyłam, że ten kolor jakoś mi poprawia samopoczucie. Czasem słyszę, że jestem ubrana jak do cyrku, przebrana, że to jest wszystko za duże, ale jeżeli mnie to poprawia humor, to nie będę się przejmować tym, że komuś się to nie podoba - mówi Ada w programie "Obgadane".

Oglądaj poprzedni odcinek programu "Obgadane": Mikołaj Roznerski wprost. Zabrali mu połowę pensji

Ada Fijał powiedziała, co sądzi o stylu Roxie Węgiel

Jedną z najpopularniejszych nastoletnich gwiazd w Polsce jest Roxie Węgiel.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ada Fijał oceniła Roxie Węgiel. Padły mocne słowa

Odkąd jednak w styczniu skończyła 18 lat, przeszła sporą metamorfozę. Niektórzy zarzucają jej, że wygląda zbyt poważnie jak na swój wiek.

Postanowiliśmy zapytać Adę, co sądzi o jej wizerunku. Z jej ust padły mocne słowa. Nie w kierunku samej Roksany, ale wszystkich nas, kobiet.

Roksana jest z pokolenia Z, to jest zupełnie inne myślenie niż my mieliśmy ileś lat temu. I tak naprawdę o to właśnie walczyliśmy, ruchy body positive i ruchy feministyczne dążą do tego, żeby nie postrzegać ciała w taki seksualny sposób, ciało ma być neutralne i tak myślą o tym ludzie z generacji Z. Tak naprawdę ona nie myślała o tym, żeby kogoś prowokować, ubiera się tak, bo jej się tak podoba, bo to jest modne, bo to jest na czasie, więc myślę, że to właśnie stereotypowe myślenie jest czymś, z czym się powinniśmy pożegnać. Ona robi to, bo tak się dobrze czuje i tak się noszą młodzi ludzie - powiedziała aktorka Karolinie Sobocińskiej.

Zbyt prowokacyjnie, "jak na katoliczkę"?

Na celowniku internautów znalazła się m.in. stylizacja Węgiel, którą ta miała podczas wywiadu z Karolem Paciorkiem. Padło wówczas mnóstwo słów o Kościele i aborcji. Pod zdjęciem pojawił się sarkastyczny komentarz internauty:

Ładnie ubrana. Skromnie, jak na katoliczkę przystało.

Fijał przyznała, że łączenie stroju z poglądami jest zupełnie bez sensu. Dodała, że jest to bardzo stereotypowe myślenie.

Wiązanie tego z jakimiś naszymi poglądami jest kompletnie bez sensu, bo to nie jest ten komunikat, to jest komunikat: "jestem wolnym człowiekiem, który robi to, na co ma ochotę", a nie przywiązuje się do jakiegoś takiego dawnego myślenia, że "kobiecie nie wypada". To bardzo stereotypowe, bardzo stare myślenie - dodała.

Oglądaj poprzedni odcinek programu "Obgadane": Katarzyna Dowbor zszokowana. "Łez było bardzo dużo"

Stereotypy robią krzywdę

Artystka przyznała, że patrząc przez pryzmat stereotypów, ona sama nie powinna ubierać się w sposób, w jaki to robi. A przecież nie o to chodzi.

Tym sposobem w moim wieku faktycznie nie powinnam chodzić w moich ubraniach, tylko wbić się w jakąś zgrzebną szatę i w ogóle klęczeć przed ołtarzem - śmiała się.
Wiadomo, że są miejsca, do których pewnie ubierzesz się trochę inaczej niż na pokaz mody, chociaż jeżeli dla kogoś wyjście do warzywniaka - czy jak to się u mnie w Krakowie mówi "na plac" jest tym wybiegiem, to dlaczego nie, ulica tworzy teraz trendy - dodała.

Oglądaj poprzedni odcinek programu "Obgadane": Przetakiewicz o Polkach. "Robią to w tajemnicy albo wcale"

Karolina Sobocińska, dziennikarka o2.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić