Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Alicja Nowosielska
|

Odniosła się do słów ministra Czarnka. "Byłam najgrubsza w klasie"

12
Podziel się:

Marta Żmuda Trzebiatowska podzieliła się osobistą historią. Jej zmagania z nadprogramowymi kilogramami w czasach szkolnych działają na wyobraźnię.

Odniosła się do słów ministra Czarnka. "Byłam najgrubsza w klasie"
Marta Żmuda Trzebiatowska w dzieciństwie walczyła z nadwagą. (AKPA)

Marta Żmuda Trzebiatowska jest jedną z najpopularniejszych polskich aktorek. Gwiazda zachwyca urodą, choć przyznała, że nie zawsze uchodziła za piękność. W czasach szkolnych zmagała się z nadwagą. Dlatego niedawna wypowiedź ministra edukacji Przemysława Czarnka o konieczności odchudzania młodzieży skłoniła aktorkę do zwierzeń.

Wiecie, że w szkole podstawowej byłam najgrubsza w klasie? Mimo że miałam rozszerzony WF, codziennie treningi, to i tak byłam większa niż moje koleżanki - zaczęła swoją opowieść na Instagramie.

Żmuda Trzebiatowska wyznała, że była wyśmiewana przez inne dzieci z powodu swojej wagi. Choć od tego czasu minęło wiele lat, do dziś pamięta sytuacje, w których była zawstydzana.

Sam fakt, że pamiętam to uczucie do dziś... nawet teraz, jak to piszę, widzę siebie sprzed lat, jak stoję w tym autobusie i jest mi tak bardzo przykro i nikt nie staje w mojej obronie, tylko wszyscy mają dobrą 'bekę' z genialnego żartu klasowego śmieszka - wspomina.

W liceum przyszła gwiazda postanowiła się odchudzać. Tuż przed maturą zdarzało jej się mdleć z wyczerpania. Dlatego teraz Marta Żmuda Trzebiatowska apeluje o to, aby nie nakłaniać dzieci i młodzież, szczególnie dziewczynki, do uzyskania idealnej sylwetki za wszelką cenę.

Nie róbmy tego nastolatkom. Niech będą ZDROWE, zdrowo się odżywiają, ruszają - dbajmy o to jako rodzice, nauczyciele, przyjaciele, ale niech każda wie, że NIE MUSI być 'idealną wersją siebie', nie każda musi być chuda, by być piękna, mądra, ważna, że nasza siła tkwi w różnorodności. (...) Budujmy ich świadomość, mówmy, że warto o siebie dbać: ćwiczyć, zdrowo jeść, ale to nie musi być celem w naszym życiu - podsumowała.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Gwiazdy
KOMENTARZE
(12)
...
2 lata temu
NO TAK, KTOŚ JEST GRUBY TO ŹLE, A JAK CHUDY TO TEŻ ŹLE, WIĘC JAKI MA BYĆ? NIEJAKI
Lidka
2 lata temu
Też byłam najgrubsza w klasie. Kąśliwe uwagi kolegów i koleżanek przelały czarę goryczy. Schudłam drastycznie. Głodziłam się przez kilka miesięcy, ale efekt był spektakularny. Po wakacjach trudno było mnie poznać. Na koniec 8 klasy, ważyłam 45 kg. Wiem jedno do otyłości doprowadziła mnie niekontrolowana ilość posiłków. Zatem rodzice! to w waszych rękach leży zdrowie waszych dzieci.
ździś
2 lata temu
nie wierze że była gruba
!!!!!!!!!!!!
2 lata temu
BRAWO MARTA!
Viktoria1
2 lata temu
Reklamujecie panie ovh a inne komentarze usuwacie gratuluję
Viktoria
2 lata temu
burdele reklamujecie a inne komentarze usuwacie gratuluje
Proste
2 lata temu
Ale gdyby nie ten żart, byłabyś pewnie gruba do tej pory. Bo to Cię tak zabolało i zmotywowało do działania, a tak byś dalej żarła i żyła jak żyłaś. Zapewne :)
san
2 lata temu
wielorybom w wiecznej ciąży z żarciem mówimy nie! Nikt nie będzie głaskać spasionych na własną prośbę i wysłuchiwać dorabianej ideologii że to jest OK
1,2,3
2 lata temu
Przepraszam a co z tego ma wynikać.WF to nie tylko walka z otyłością to również poprawa sprawności fizycznej
70+
2 lata temu
Całe życie byłam wysoka i chuda, koledzy i koleżanki w szkole mi dokuczali, nazywali mnie żyrafą. Teraz mam 70 lat i 63 kg wagi. Teraz jest ok. Młodzieży (ich rodzicom) trzeba tylko uświadomić jak się odżywiać i więcej zajęć sportowych. Popadanie z jednej skrajności w drugą wcale nie jest dobre. Nie można też pozwolić by piętnować ludzi, młodzież potrafi być okrutna, ale przykład idzie od dorosłych
:0:0:0:0
2 lata temu
Wasze fake newsy są po prostu śmiechu warte . A może zacytujcie co powiedział minister. NO WŁAŚNIE!! Tych kłamstw się po prosu nie da czytać. Nie ważne ci powie minister to jest tak jak u Heli i Mariana " Marian ty mnie jeszcze kochasz czy nie kochasz ...:) " i wszyscy wiedzą co dalej .
leo
2 lata temu
Czarnek do dymisji!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić