Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
|
aktualizacja

Olejnik o skeczu Neo-Nówki. Komentarz w punkt?

270
Podziel się:

Szerokim echem w mediach odbił się występ kabaretu Neo-Nówka. W krótkim skeczu mogliśmy posłuchać o największych grzechach partii rządzącej. Wielu osobom się to nie spodobało, jednak występ zyskał też zwolenników. Do tego grona, jak się okazuje, należy Monika Olejnik." Wulgaryzmy niektórym mogą nie pasować, ale ten kabaret to cała prawda o naszej rzeczywistości" - pisze dziennikarka.

Olejnik o skeczu Neo-Nówki. Komentarz w punkt?
Monika Olejnik o skeczu Neo-Nówki (Instagram)

Monika Olejnik odniosła się do niedawnego występu kabaretu Neo-nówka, który odbił się szerokim echem w mediach. Grupa zaprezentowała stary skecz "Wigilia" w odświeżonej wersji. Członkowie kabaretu wcielają się w role dwóch braci i ojca, rozmawiających przy stole o bieżących sprawach i polityce.

"Polecam rządzącym kabaret Neo-Nówka"

Kabaret skupił się na grzechach PiS-u popełnionych przez 7 ostatnich lat ich rządów. Grupa przez pół godziny wymieniała wszystkie przewinienia partii PiS. Roman Żurek wcielający się w rolę opozycjonisty opowiedział swojemu rozmówcy o wyborach kopertowych za 70 mln, 2 miliardach złotych przeznaczonych na TVP, karze naliczanej Polsce elektrownię w Turowie oraz o wstrzymywanych środkach z UE.

Występ został szeroko skomentowany w mediach. Odnieśli się do niego także sami kabareciarze, którzy powiedzieli, że w obecnej sytuacji ludzie potrzebują wysłuchać podobnych rzeczy. Zgadza się z tym także Monika Olejnik.

Koszalińska publiczność biła brawo i bez przerwy się śmiała. Wulgaryzmy niektórym mogą nie pasować, ale ten kabaret to cała prawda o naszej rzeczywistości. Nikt nie stracił posady za bałaganiarską robotę, nikt nie stracił posady za to, że codziennie płacimy kary. Wrogiem jest Tusk, a nie Zbigniew Ziobro, przez którego Polska nie dostaje miliardów złotych -  Monika Olejnik w felietonie, który ukazał się na jej Facebooku oraz w "Wyborczej".

Następnie przytacza niedawne wizyty Jarosława Kaczyńskiego w różnych miastach Polski. Na każdym z tych spotkań pojawiali się przeciwnicy PiS-u, a w Gnieźnie doszło do poważniejszego incydentu i samochód Kaczyńskiego obrzucono jajkami. Prezes PiS z objazdu kraju w końcu zrezygnował, tłumacząc, że taki był plan.

Dziennikarka odniosła się także do ogólnej niechęci do Niemiec. Zarówno rząd jak i TVP wielokrotnie powtarza frazesy o powiązaniach opozycji właśnie z Niemcami oraz o tym, że wszystko, co niemieckie jest złe, ponieważ "wyprze polskość".

Razem z prezesem NBP Adamem Glapińskim, który udzielił kuriozalnego wywiadu w tygodniku "Sieci", mówiąc, że Tusk przyjechał do Polski z planem obalenia rządu, atakowania NBP, wprowadzenia Polski do strefy euro, a ten plan jest oczywiście niemiecki - pisze dziennikarka.

Monika Olejnik poleca kabaret Neo-Nówka każdemu, nawet samym politykom rządu. Przytacza fragment występu, w którym opozycjonista mówi zwolennikowi PiS, że żyje w "kokonie informacyjnym", co odnosi się bezpośrednio do TVP.

Afery, afery, afery, niewyjaśnione. Zaczęło się od stadniny koni w Janowie, którą doszczętnie zniszczono. Pozmieniani zostali szefowie muzeów po to, żeby władza mogła zaznaczyć swoje istnienie. Naprawdę robią z nas wariatów, kiedy MZ wywaliło 35 mln euro na respiratory, które albo nie dotarły, albo nie nadawały się do użytku - pisze dziennikarka.
Zobacz także: Joński o aferze respiratorowej: ktoś pozwolił Andrzejowi I. robić interesy z państwem
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(270)
Dekomunizacja...
3 dni temu
"Stokrotka" z plugawego gniazda pochodzi i dalej w takim otoczeniu pozostaje dla którego im większe zamieszanie w Polsce tym dla nich lepiej bo działają na zlecenie sygnatariuszy paktu z 1939 roku.
xad
3 dni temu
Wypowiada się ta co z Urbanem i Michnikiem w jednej taksówce urzędowała.Wielka dziennikarzyna
to ci dama
4 dni temu
Ludzie, czemu jesteście tacy obłudni i mówicie, że to zrobili i powiedzieli kabareciarze to nieprawda? przecież wiecie, że to jest niestety prawdą....
Gdzie CBA ??
4 dni temu
Szkoda ,że nie pokazali jak niejaki Ziobro nienawidzi Polaków ,celowo ich zadłuża na lata , blokuje pomoc Unii dla Rolników ,pracujących Polaków, inwestycji . Jak długo będzie bezkarny ???
Stara krowa
5 dni temu
Spytajcie Monie co tam u Urbana
Polska emeryt...
5 dni temu
Ten skecz, to odzwierciedlenie rzeczywistości w polskich domach - łącznie z wulgaryzmami... Chwała Neonówce, że mieli cywilną odwagę pokazać to na scenie. Brawo i proszę o ciąg dalszy!!!
Sara jang
5 dni temu
Taka śmieszna ta neonówka, tak boki zbija ze wszystkich. A z rządzacych szczególnie. Ale kiedy im prześmiewczy komentarz wstawiłam na twitterze to mnie zablokowali. Ot i cała prawda o ich piczuciu humoru.
Caps Lock
5 dni temu
Role dwóch braci i ojca? Myślałem ze trzy pokolenia.
FOX
5 dni temu
Głosowałem na PIS . Ale niestety Monika Olejnik ma rację. Samo to , że według rządzących cała Europa się myli tylko my mamy rację już powinno dać do myślenia.
Okol
5 dni temu
A co niby miała napisać „tolerancyjna” siewczyni nienawiści???
Polak
5 dni temu
Gdyby Olejnik tego nie napisała, to byśmy o tym nie wiedzieli.
Piotr
5 dni temu
Nie trzeba ani słuchać ani czytać. Olejnik, resortowe dziecko jest przewidywalne. Wiadomo co powie czy napisze.
wikary
5 dni temu
Nic specjalnego. To normalny język i rozmowy "polskich katolików" i suwerena jak wyjdzie z kościoła.
ewal
5 dni temu
Od 10 lat nie oglądam polskich kabaretów ,wulgaryzm i kicz. Skończyły się czasy kabaretów prawdziwych jak Dudek.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić