Orłoś oburzony tym, co zrobiło TVP. "Totalne dno moralne"

357

Spot TVP uderzający w Szymona Hołownię i prezentujący go z niekorzystnym, czerwonym filtrem na twarzy jest szeroko komentowany. Głos w sprawie zabrał też Maciej Orłoś, wieloletni pracownik Telewizji Polskiej.

Orłoś oburzony tym, co zrobiło TVP. "Totalne dno moralne"
Maciej Orłoś skomentował wprost TVP (AKPA)

Kompilacja wypowiedzi marszałka Sejmu, Szymona Hołowni została zmontowana i zaprezentowana w prześmiewczym kontekście 4 grudnia, w poniedziałkowym wydaniu programu "Wiesz więcej" emitowanym w TVP.

Jednak uwagę internautów i mediów zwrócił nie sam charakter programu, ale kolor twarzy Szymona Hołowni. W spocie TVP twarz marszałka przybrała niepokojący, czerwony odcień.

Sprawą zainteresował się branżowy portal wirtualnemedia.pl, któremu TVP udzieliła komentarza w sprawie tłumacząc, że użyto "standardowego filtra", a nasycenie koloru miało odróżniać spot od materiałów o charakterze informacyjnym.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ekspert ocenia wystąpienie Putina. "Bezradność było widać"

I choć filtr zniknął w kolejnej wersji programu zamieszczonej na portalu X, wiele osób nie wierzy, że wcześniejsze działania TVP nie były zamierzone.

Dosadnie skomentował to także Maciej Orłoś. Dziennikarz przez lata pracujący jako prezenter w popularnym Teleexpressie, odszedł z TVP w akcie politycznego manifestu. Tak skomentował aferę z filtrem na twarzy marszałka sejmu:

Rosyjska tv Rossija by się nie powstydziła takich metod. Okres pisowskiej propagandy w TVP przejdzie do historii jako totalne dno moralne, etyczne, dziennikarskie. Słów brakuje na opisywanie tego, co się tam dzieje - napisał dziennikarz.

W komentarzach pod postem udostępnionym przez Orłosia zawrzało. Wiele osób sugerowało dziennikarzowi, że po zmianie władzy zechce wrócić do państwowej telewizji. Nie zabrakło też politycznych żartów.

Ja też bym się czerwienił, gdyby pokazali mnie w TVPIS - zauważył jeden z internautów.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić