o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Ostatnie słowa córki Ewy Błaszczyk. "Później już nigdy nic nie powiedziała"

76
Podziel się

Ewa Błaszczyk cofnęła się do dramatycznych wspomnień sprzed 21 lat. Aktorka opowiedziała, jak brzmiały ostatnie słowa jej ukochanej córki przed nieszczęśliwym wypadkiem, przez który ta zapadła w śpiączkę.

Ostatnie słowa córki Ewy Błaszczyk. "Później już nigdy nic nie powiedziała"
Ewa Błaszczyk opowiedziała o ostatnich słowach swojej córki (AKPA)
bECDIfMB

Do feralnego wypadku doszło 11 maja 2000 roku. Dokładnie 100 dni po śmierci ukochanego męża Ewy Błaszczyk Jacka Janczarskiego. Tego dnia jej 6-letnia córka zakrztusiła się tabletką, co spowodowało u niej obrzęk mózgu i zapadnięcie w śpiączkę. Zdarzenie na zawsze zmieniło życie aktorki.

Po dramatycznym zdarzeniu Ewa Błaszczyk rozpoczęła walkę o życie córki. W 2002 roku założyła fundację "Akogo?", która przekształciła się później w Klinikę Neurorehabilitacyjną "Budzik" dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. Przez lata funkcjonowania udało się tam wybudzić kilkudziesięciu z nich. Niestety wśród nich nie znalazła się Ola - córka aktorki.

bECDIfMD

Ola Janczarska została poddana rewolucyjnym zabiegom. W 2016 roku poddano ją eksperymentalnej terapii wszczepienia stymulatora do rdzenia kręgowego. Niedługo ma jeszcze przejść operację wszczepiania komórek macierzystych do mózgu.

Ola mieszka w domu, ładnie pracuje z cyberokiem, słucha, jest pod ciągłą opieką. Niedawno miała podawaną prolię przeciwko osteoporozie, potem było badanie EEG, za chwilę będzie konsultacja neurologiczna, za dwa tygodnie będzie botulina. I tak się to toczy w swoim rytmie. A czy przyjdzie jakieś światło z kosmosu? Pracujemy nad tym, tyle mogę powiedzieć – mówiła aktorka w "Urodzie życia".

Ostatnie słowa Oli Janczarskiej

W programie "Demakijaż" Ewa Błaszczyk opowiedziała Krzysztofowi Ibiszowi o przebiegu feralnego dnia. Aktorka opowiedziała, że ostatnim słowem, które jej córka wypowiedziała przed zapadnięciem w śpiączkę było "mama".

bECDIfMJ
Jak lekarze sprawdzali, jak jest z tym obrzękiem mózgu, to Ola wtedy krzyczała „Mama!”, ale później już nigdy nic nie powiedziała - przyznała Ewa Błaszczyk.
Zobacz także: Afera mailowa. Jan Maria Jackowski o korzystaniu ze służbowej skrzynki
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECDIfNe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(76)
Kubaimax2015
3 miesiące temu
Mój syn 8 lat, szachista po obrzęku mózgu nie obudził się i nie nadawał się do transportu z Łodzi. Komisja stwierdziła smierć mózgu. Taka jest medycyna w Polsce. Został odłączony po 16 dniach
Ela
3 miesiące temu
Właśnie z myślą o rodzicach którzy nie mają takich możliwości p ewa stworzyła kliniki budzik
RedPill
3 miesiące temu
Dlaczego wpierw daje się możliwość komentarzy a potem poprzez cenzurę mówi się ludziom co mają myśleć, mówić, czuć? To, że ktoś ma inne poglądy, nie znaczy , że są złe, są po prostu inne. Nie każdy zachwyca się perspektywą kilkudziesięcioletnich męczarni, eksperymentów, ale to nie powód aby taką wypowiedź kasować. Wszystko jest względne. Miłość jest uporczywym działaniem na siłę, bo ja chcę żeby ktoś przy mnie był, czy wyrzeczeniem się własnych potrzeb i zezwoleniem na odejście?
bECDIfNf
Nemeczek
3 miesiące temu
Podziwiam tę babkę i mam ogromny szacunek. Ludziom czasem dnia brakuje na podstawowe rzeczy, a ona robi tyle dobrego. I przede wszystkim z całych sił walczy o to dziecko. Bóg jej nie pomoże, ale jeśli cuda się zdarzają, to bardzo, bardzo jej życzę, żeby jeden trafił do niej.
el-ka
3 miesiące temu
Uczenie pierwszej pomocy,to podstawa. Ale aktorki tego nie znają. Przy chorym sercu 30 nacisniec na mostku i wdech,aż do skutku,kiedy pogotowie przyjedzie.
el-ka
3 miesiące temu
Przy obrzęku mózgu wierci się dziury w czaszce. Jeżeli mówiła,to możliwe,że można ją było uratować.
el-ka
3 miesiące temu
Nie wiedziała jak ratować po zakrzszteniu, tylko czekała na pogotowie? Wtedy było już zapozna, bo mózg był niedotleniony prze ponad 5 minut. Współczesna medycyna nie zna sposobu,by po takim czasie mózg podjął pracę. Owszem zrobiła wiele dobrego. Przyczyniła się do utworzenia kliniki,ale dla córki chyba nic więcej nie może zrobić.
el-ka
3 miesiące temu
Niewybudzi się. Po tylu latach jest na to małych szans. Wiadomo,że matka walczy o dziecko. Ale czasem lepiej pozwolic spokojnie odejść. Ona może słyszeć i cierpi. Ale lekarze nieodlacza aparatury podtrzymujące życie dopuki nie stwierdza śmierci pnia mózgu. Ale matka będzie walczyć wbrew wszystkiemu. Dlaczego niewywiozla jej zagranicę. Może tam miałaby szansę.
kalisa
3 miesiące temu
Myślę, że żaden człowiek zwyczajny, nie celebryta, nie miałby możliwości takich jak Pani Ewa Błaszczyk tzn. zawód aktorki jaki ma, umożliwia jej działanie którego się podejmuje. Ponadto cel do którego dąży uzdrowienie tj. córki, dodaje jej siły. Nasłuchuje i czytam co nowego u Oli, chciałabym żeby się obudziła i wierzę w to.
wwww
3 miesiące temu
Przykre jest czytanie tych komentarzy.Ludzie dlaczego macie w sobie tyle jadu..
RedPill
3 miesiące temu
Tak się wszyscy tu zachwycają,słodzą,ochy i achy...Tym człowiekiem zajmuje się sztab ludzi. A co mają powiedzieć mamy niepełnosprawnych dzieci które zajmują się nimi same,w domu,których nie stać na rehabilitację? Bez pomocy ze strony Państwa,pozostawione same sobie w ciszy i zapomnieniu?
Ojciec
3 miesiące temu
Z calym szacunkiem do walki o zdrowie corki, tylko jak pamietam nasze babcie malym dzieciom nie dawali polknac tabletki bo jescze nie umieli tylko ja pokruszyli i z plynem podawali dzieciom, tak bylo nawet zalecane przez lekazy, i tutaj byl blad matki dajac dziecku cala tabletke.
Jerzy Jesionk...
3 miesiące temu
Może te wyemancypowane pojmą czym jest macieżyństwo? Szacunek Pani Ewo.
bECDIfMX
wiem
3 miesiące temu
jak się obudzi, to bardzo szybko się wszystkiego nauczy. Szybciej niż można się spodziewać. Bo znany jest przypadek osoby, która objada się frytami, lubi alkohole, najlepiej czystą, pali papierosy, najlepiej mentolowe, kawę słodzi 6 łyżeczek, śledzie solone to ulubione danie, dopychane czekoladą mleczną, no i jak się zbulwersuje to klnie, a musi brać dużo leków, które najlepiej popija colą...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić