aktualizacja 

Oto wykształcenie Kurzajewskiego. Ależ zaskoczenie

405

Maciej Kurzajewski niezaprzeczalnie jest jedną z największych gwiazd Telewizji Polskiej. Jednak nawet jego najzagorzalsi fani często nie zdają sobie sprawy, że posiada wykształcenie, które nie ma nic wspólnego z dziennikarstwem. Co takiego studiował?

Oto wykształcenie Kurzajewskiego. Ależ zaskoczenie
Kurzajewski wcale nie studiował dziennikarstwa. Mógł mieć zupełnie inny zawód (AKPA, Jacek Kurnikowski)

Na przestrzeni ostatnich miesięcy Maciej Kurzajewski znalazł się na ustach całej Polski. Wszystko za sprawą — wówczas jeszcze domniemanego — związku z Katarzyną Cichopek. Ostatecznie para zdecydowała się na ujawnienie prawdy o swojej relacji i oficjalnie potwierdziła, że łączy ją prawdziwa miłość.

Maciej Kurzajewski — wykształcenie, które niełatwo zdobyć

Mimo że Maciej Kurzajewski doskonale odnalazł się w roli dziennikarza, w rzeczywistości posiada wykształcenie, które nie ma nic wspólnego z jego zawodem. Partner Katarzyny Cichopek, będąc świeżo po maturze, zdecydował się złożyć papiery na ambitny i wymagający kierunek.

Maciej Kurzajewski ukończył III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu. Dziennikarz nie zamierzał jednak poprzestać na zdobyciu średniego wykształcenia. Udało mu się dostać na Uniwersytet Warszawski, gdzie podjął, a następnie ukończył studia na kierunku prawo.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Choć z wykształcenia jest prawnikiem, partner Katarzyny Cichopek szybko jednak zrozumiał, że to dziennikarstwo jest jego prawdziwym powołaniem. Już na pierwszym roku studiów wziął udział w konkursie na dziennikarzy i prezenterów redakcji sportowej TVP, który wygrał.

Sport do dziś pozostaje wielką pasją Macieja Kurzajewskiego. W jego CV są obecne takie pozycje jak między innymi praca dla TVP1, TVP2, TVP Sport, TVP Kobieta, a nawet — TVP Historia. Jest również zaangażowany w działalność charytatywną i społeczną, za co zaledwie w zeszłym roku został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

Katarzyna Cichopek nie jest pierwszą koleżanką po fachu, z którą związał się Maciej Kurzajewski. W 1996 roku powiedział sakramentalne "tak" dziennikarce Paulinie Smaszcz. Para doczekała się dwóch synów. Ostatecznie związek nie przetrwał próby czasu, a małżonkowie podjęli decyzję o rozwodzie.

Zobacz także: Zobacz też: Gwiazdy Jacka Kurskiego. Wylansował kilka nazwisk
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić