Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Basia Żelazko
Basia Żelazko
|
aktualizacja

Po kompromitacji Andrzeja księżną Kate czeka honorowa funkcja?

4
Podziel się:

Po tym jak odebrano skompromitowanemu Andrzejowi tytuły wojskowe i patronaty, brytyjska Gwardia Grenadierów potrzebuje nowego patrona. Jej przedstawiciele chcą, by to przyszła królowa objęła tę funkcję.

Po kompromitacji Andrzeja księżną Kate czeka honorowa funkcja?
Kate skończyła niedawno 40 lat, a jej notowania nigdy nie był tak wysokie jak obecnie (Getty Images)

Przypomnijmy, że ponad dwa lata temu Virgina Giuffre oskarżyła księcia Andrzeja o to, że uprawiał z nią seks, mimo że była niepełnoletnia. Teraz sąd w Nowym Jorku zdecydował, że syn królowej Elżbiety będzie zeznawać.

Dużo czasu zajęło pałacowi Buckingham podjęcie słusznej decyzji, ale wreszcie Andrzejowi odebrano tytuły wojskowe i pozbawiono go patronatów. Zapewniano także, że wszystkie koszty związane z procesem poniesie sam, nie posiłkując się publicznymi pieniędzmi.

Od 2017 r. Andrzej był patronem Gwardii Grenadierów, żołnierzy stale pełniących służbę przy pałacu. Teraz jeden z jej przedstawicieli powiedział w rozmowie z "Sunday Times", że jego następczynią mogłaby być księżna Kate.

Wszyscy ją podziwiamy, to jak postępuje i nigdy nie popełnia błędu. Poświęca się wszystkiemu z zaangażowaniem i tego chcemy dla siebie - czytamy.

Jeśli tak się wydarzy, żona Williama będzie drugą w historii kobietą, która dostąpiła tego zaszczytu. Wcześniej była to Elżbieta, będąca jeszcze księżniczką.

Droga do tytułu królowej jest dla Kate jeszcze długa. Kolejnym monarchą bowiem będzie książę Karol, Camilla otrzyma wtedy tytuł Królowej Małżonki. Dopiero po nim czterdziestoletni dziś William zasiądzie na tronie.

Zobacz także: ZOBACZ TEŻ: Księżna Kate w trosce o zdrowie psychiczne młodych mam. Zobacz nagranie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
Vinx
4 miesiące temu
Ona nie jest przyszla Krolowa!!!! Przyszlym Krolem jest Karol!!!
ojciec chrzes...
4 miesiące temu
co to za radocha oglądać w watykanie wszystkie żony Heńka po kolei?
Gosc
4 miesiące temu
Jaka to przyszła krolowa ?pytam się
oban
4 miesiące temu
MATKO !! KASKA JESTES SUPER !!!!!!!!!!!!!!!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić