aktualizacja 

Podsiadło zapowiada apostazję. Ksiądz nie wytrzymał. Zaskakujące słowa

2165

Ostatnio spore poruszenie wywołało wyznanie Dawida Podsiadło. Muzyk zdecydował, że chce dokonać apostazji. Po głośnych słowach artysty głos zabrał ksiądz Daniel Wachowiak z Archidiecezji Poznańskiej. Wypowiedział się na temat apostatów i podkreślił, że jest coś znacznie gorszego niż odejście od Kościoła katolickiego.

Podsiadło zapowiada apostazję. Ksiądz nie wytrzymał. Zaskakujące słowa
Ksiądz chwali apostatów. Mówi, co jest gorsze (YouTube)

Ksiądz Daniel Wachowiak to bardzo aktywny użytkownik mediów społecznościowych. Regularnie publikuje wpisy na Twitterze komentując bieżące wydarzenia, politykę czy problemy Kościoła katolickiego. Tym razem postanowił odnieść się do apostazji. Do dyskusji dołączył po głośnych słowach wokalisty Dawida Podsiadło na temat odejścia od Kościoła.

Nie chcę zaburzać statystyk i korzystać z przywilejów organizacji, z którą niewiele mnie łączy. (...) Mam problem z instytucją, a nie z wiarą. Wszyscy widzimy kolejne mnożące się przypadki pedofilii, wtrącanie się w sprawy polityczne, światopoglądowe. Nie piętnuję wiary, tylko hipokryzję - powiedział Dawid Podsiadło w rozmowie z Onetem.

Duchowny z kościoła pw. NMP Wniebowziętej w Piłce (woj. wielkopolskie) zwrócił uwagę, że to nie apostazja jest największym problemem Kościoła katolickiego w Polsce. Jego zdaniem wróg jest "wewnątrz". - Apostazja apostazją, ale my w Kościele mamy problem przede wszystkim z wrogiem wewnątrz - napisał ks. Wachowiak na Twitterze.

Ksiądz chwali apostatów. Mówi, kto jest gorszy

Proboszcz z Piłki pochwalił apostatów. Stwierdził, że są "przynajmniej uczciwi", porównując ich do "pasterzy, którzy nie wierzą w Eucharystię".

Problem z pasterzami, którzy nie wierzą w Eucharystię, negują Objawienie w Tradycji, ulegają duchowi tego świata. Tacy bardziej niebezpieczni, niż apostaci. Ci drudzy, przynajmniej uczciwi - stwierdził.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

W kolejnych wpisach możemy przeczytać o Dawidzie Podsiadło. Ksiądz twierdzi, że z pewnością ma "więcej pretensji do ludzi KK, niż Dawid Podsiadło". - Nie oceniam go, ale oceniam rozgłos jego apostazji. Moda na bezrozumne traktowanie swojego chrztu. Kocham Kościół. Ślepym na zło w KK nie zamierzam być - stwierdził dosadnie. Jego zdaniem "im mniej bylejakich katolików, tym lepiej".

Skończą się I Komunie bez wiary w Chrystusa, śluby na pokaz i chrzty dla rodzinnej imprezy. Skończą się też fałszywe powołania kapłańskie. Za kilka dekad będziemy mieć znów Kościół, w którym są ludzie świadomi piękna swej wiary w Boga - czytamy.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Ksiądz Andrzej Kobyliński: Odchodzi do lamusa tradycyjna wersja Kościoła
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić